Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała, że kierowcy jadący drogą ekspresową S8 oraz autostradą A1 muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Na pierwszej z tras na węźle Łódź Południe na łącznicy na kierunku Wrocław — Gdańsk ciężarówka wpadła w poślizg i po uderzeniu w bariery zablokowała całą jezdnię.

Po wypadku ciężarówka zablokowała ruch na drodze S8 na węźle Łódź Południe Foto: GDDKiA
Po wypadku ciężarówka zablokowała ruch na drodze S8 na węźle Łódź Południe

Utrudnienia na S8 potrwają wiele godzin

W związku z tym, że utrudnienia na tym odcinku potrwają wiele godzin, GDDKiA zaleca, aby kierowcy jadący drogą S8 z Wrocławia do Warszawy na węźle Łódź Południe jechali w stronę Katowic i na węźle Piotrków Trybunalski Zachód (A1/S8) skręcili na S8 w stronę Warszawy. Z kolei osoby jadące z Wrocławia do Gdańska także powinny wybrać kierunek Katowice, ale po dojeździe do węzła Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74) zawróciły i jechały już w kierunku Gdańska.

Nieprzejezdny fragment A1 można ominąć drogą DK91

Drugim zablokowanym odcinkiem jest autostrada A1 na wysokości Adolfinowa na 365. kilometrze. GDDKiA precyzuje, że jest to budowany fragment trasy między Piotrkowem i Kamieńskiem. Tutaj na jezdni prowadzącej w stronę Katowic ruch także zablokowała ciężarówka, która uderzyła w bariery. Czasowo nieprzejezdny odcinek można ominąć jadąc przez Piotrków drogą DK91.