O wstępnych planach działań FCA w ramach koncernu Stellantis pisaliśmy TU. Dziś wiadomo już, że produkcja małego modelu Jeepa, pozycjonowanego poniżej Renegade’a, ruszy w lipcu 2022 r.. Czyli już za półtora roku. Ponieważ jednak francuska platforma CMP nie pozwala na zastosowanie „klasycznego” napędu na obie osie, to zapewne będziemy mieli do czynienia z hybrydą typu plug-in, w której silnik spalinowy (od PSA!) napędza przednią oś, a elektryczny – tylną.

Jak donosi m.in. Automotive News, to jednak nie jedyne nowości, jakie mają pojawić się w tyskich zakładach FCA. W dalszej kolejności Stellantis przewiduje uruchomienie w Polsce produkcji małego crossovera Alfy Romeo (pozycjonowany poniżej Tonale) oraz – w nieco dalszym terminie – Fiata segmentu B. Czyżby więc w końcu nowe Punto?! Oby.

Rafał Grzanecki, rzecznik prasowy FCA Poland i szef marek Jeep i Alfa Romeo w Polsce, cytowany przez Samar, potwierdza, że w Tychach ruszy produkcja Jeepa, Alfy Romeo i nowego modelu Fiata, a także to, że pierwszy w blokach stoi właśnie Jeep.