W strefowych eliminacjach, które odbyły się na torach w Genk, Essay i Sosnovej, brała udział szóstka reprezentantów Polaków.

Basz, który reprezentuje barwy włoskiego zespołu MGM Racing, ukończył czasówkę KF2 jako trzynasty. Daniel Fuchs uzyskał 33 wynik, Aleks Zawada był 47, Jakub Śmiechowski - 56.

Pierwszy wyścig eliminacyjny okazał sie dla Basza pechowy. Dwukrotnie wznawiano start, a podczas trzeciego podejścia, w karcie Basza zgasł silnik. Krakowianin spadł na koniec stawki, osiągając metę na 24 pozycji - z trzecim najlepszym czasem okrążenia. W kolejnych wyścigach Basz zajmował 3 i 4 miejsce. W sumie jako szesnasty, zakwalifikował się do wyścigów finałowych. Awansowało 34 kierowców. Zawada był 35 a Fuchs 36. Obaj mogą mówić o pechu. Zabrakło im punktów po mniej udanym, trzecim wyścigu.

W pierwszym finale Basz awansował na 14 miejsce. W drugim znalazł sie już w najlepszej siódemce. Zwyciężył wicemistrz Europy z 2006 roku, Felice Tiene z zespołu CRG. W łącznej klasyfikacji Karol Basz zajął 10 miejsce i zdobył awans w grupie 22 najlepszych zawodników do udziału w finale ME.

W juniorskiej klasie KF3, Maja Moeller uzyskała 37 wynik w czasówce, ale po wyścigach eliminacyjnych spadła na 49 miejsce, kończąc udział w ME, podobnie jak Patryk Kempiński.