Poza tym, jak co tydzień duża porcja nowości samochodowych, testów i porad dla kierowców.

  • Ujawniamy szczegóły najnowszej odsłony Mercedesa GLC, który jesienią pojawi się w sprzedaży.
  • Testujemy trzy rodzaje napędów: elektryczny, hybrydowy i benzynowy z turbo. Który z nich zapewnia najlepsze osiągi.
  • SsangYong Korando z instalacją gazową może być dobrym sposobem na drożejącą benzynę. Sprawdzamy to w naszym teście.
  • Sprawdziliśmy detale Hondy Civic 1.5 Turbo po 100 tys. km.

Na stacjach benzynowych ceny rosną z dnia na dzień. Granica 8 zł za litr benzyny w wielu miejscach już ostała przełamana. Zapowiada się, że może być jeszcze drożej. Drogo i pusto również w salonach samochodowych. Zebraliśmy informację o tym, gdzie można kupić auto od ręki, a gdzie trzeba czekać miesiącami. Cześć klientów, zdesperowanych długim oczekiwaniem na odbiór auta traci nadzieję. Wyjaśniamy im, jak mogą postąpić w sytuacji, kiedy wpłacili zadatek lub zaliczkę, czym to się różni i jakie prawa przysługują w tych różnych sytuacjach.

Nie będzie też można z pewnością od ręki kupić najlepiej sprzedającego się SUV-a Mercedesa GLC w najnowszym wydaniu, który jesienią ma trafić do salonów. Ciekawe, jak będzie z nowym Lexusem RX, który w ubiegłym tygodniu miał swoją premierę. Coraz trudniej także o tradycyjną limuzynę klasy średniej lub wyższej. Znikają kolejne sedany: Ford Mondeo i VW Passat.

Natomiast przebojem wchodzi na rynek Toyota Aygo X. To mały, miejski SUV wyglądający oryginalnie, ale ma dobrze zaprojektowane wnętrze i oszczędny napęd. Tak wynika z naszego testu tego auta. Sprawdziliśmy też, czy hybrydowy VW Golf 1.4 jest oszczędny i zapewnia dobre osiągi. W naszych testach poza tym Lexus NX 450h+ i Mercedes Citan.

Już teraz zastanawiamy się, czym jechać w góry lub nad morze. Polecamy zatem uwadze prezentację 10 praktycznych i przestronnych vanów różnych marek, a które można kupić w cenie 30 - 50 tys. złotych.

W naszym teście długodystansowym 100 tys. km pokonała Honda Civic 1.5 Turbo. Rozebraliśmy ją na najmniejsze detale i okazało się, że nic się złego tam nie dzieje.

Tym, którzy lubią majsterkować przy swoim aucie i o nie dbać polecamy porady o tym, czy da się samodzielnie, szybko i łatwo usunąć rysy z lakieru i szyb oraz zmatowienia reflektorów. Przetestowaliśmy amatorskie zestawy do szybkich napraw. Radzimy, jaki odkurzacz kupić do garażu: akumulatorowy czy zasilany z sieci 230 V. Testujemy i prezentujemy inne akcesoria przydatne w aucie, zwłaszcza że wakacje coraz bliżej.

Zapraszamy do lektury wydania drukowanego i na auto-swiat.pl/subskrypcja.

Auto Świat 22/2022 Foto: Auto Świat
Auto Świat 22/2022