W najnowszym wydaniu "Auto Świata" prezentujemy 10 najbardziej ekonomicznych i oszczędnych samochodów używanych. Jeśli ktoś planuje wyjazd na urlop za jakiś czas, to może znajdzie jeszcze jedno z aut, które polecamy. Będzie także miał możliwość wyboru najlepszego bagażnika rowerowego oraz namiotu na dach auta, na podstawie naszych testów. Radzimy także, jak możemy zaoszczędzić na spalaniu podczas jazdy na dłuższych i krótszych trasach.

A wśród nowych samochodów, które prezentujemy, szczególną uwagę zwraca Peugeot 408, to nowy numer w gamie marki, wygląda jak połączenie limuzyny, kombi i SUV-a. Kolejna francuska nowość, to Citroen C5 Aircross. Atrakcyjnie wygląda i przyjemnie jeździ elektryczna Toyota bZ4X, której walory mogliśmy sprawdzić podczas pierwszych jazd.

Już wkrótce takich samochodów może nie być na rynku. To mocne diesle z napędem 4x4. W teście porównawczym mamy takie właśnie audi A4 i Mercedesa klasy C. Testowaliśmy również Forda Focusa po liftingu, hybrydową Mazdę 2, BMW i4 M50 oraz Porsche Cayenne Turbo GT.

Natomiast w teście na dystansie 100 tys.km sprawdzaliśmy Renault Kadjara. Samochód rozebraliśmy na najmniejsze podzespoły i sprawdziliśmy, co się w nich zużyło. W sumie jest to całkiem udany crossover.

Na pewno wiele z prezentowanych i testowanych przez nas samochodów wyruszy w wakacyjną podróż z całymi rodzinami. Jak mamy jechać, żeby dojechać szczęśliwie do celu? Przed wszystkim trzeba rozsądnie dodawać gazu, a to nie tylko oszczędność spalania, ale też większe bezpieczeństwo nasze i innych licznie podróżujących po naszych drogach. Mamy wakacje i naprawdę nie ma co się spieszyć. Nadmierna prędkość, to najczęstsza przyczyna wypadków. Brzmi to jak truizm, ale tak to niestety jest.

Poza aktualnym wydaniem "Auto Świata" polecamy też gorąco nasz najnowszy katalog Legendy Motoryzacji. Tym razem opisujemy w nim auta z lat 1991-2000. W tym okresie naprawdę wiele się działo. Fabryki samochodów z PRL, NRD czy Czechosłowacji znalazły się w trudnej sytuacji, ludzie zaczęli marzyć o zupełnie innych samochodach. Wszystko to, co najciekawsze opisujemy właśnie w tym katalogu, dostępnym w punktach sprzedaży prasy i na stacjach benzynowych. Polecamy i życzymy przyjemnej lektury oraz bezpiecznych wakacji. Szerokiej drogi!

AS 25 2022 Okladka ss Foto: Auto Świat
AS 25 2022 Okladka ss