"Po chwili, zaczął grozić jednemu z policjantów. Powiedział, że policzy się z nim za poprzednią kontrolę. Tuż po tym, jak funkcjonariusz przekazał kierowcy mandat do podpisania, ten chwycił za nóż i próbował nim zranić policjanta" relacjonują podlascy mundurowi.

Zerknij: Rozpędzony pociąg uderzył w auto. W środku było troje dzieci

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

36-latek został obezwładniony. Zatrzymany trafił do aresztu. Usłyszał już zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe. Zgodnie z prawem grozi za to kara do 10 lat więzienia. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego został również objęty dozorem. Warto przypomnieć, że za jazdę kierowcy bez zapiętych pasów, taryfikator przewiduje 100 zł i dwa punkty karne.

Teraz 36-latkowi grozi do 10 lat więzienia Foto: KWP Białystok
Teraz 36-latkowi grozi do 10 lat więzienia

Czytaj: Policjant rozbił nieoznakowany radiowóz, ale nie przez to stracił pracę

"Kopnął policjanta w twarz"

To nie pierwszy przypadek w ostatnich latach, gdy kierowca próbuje różnymi metodami wpłynąć na decyzję policjanta. Do podobnego zdarzenia doszło w Rybniku (woj. śląskie), gdzie mundurowi zatrzymali 23-latka. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w osobówkę oczekującą na możliwość kontynuowania jazdy. W wyniku uderzenia kierujący uderzył w stojącego przed nim Forda, a ten w kolejnego Forda. Podczas wykonywania czynności przez policjantów, 23-latek dowiedziawszy się, że to on jest sprawcą stłuczki, stał się agresywny.

"W pewnym momencie wszedł bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód, zmuszając kierowcę do gwałtownego hamowania, po czym pieszo chciał oddalić się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna nie reagował na wydawane mu polecenia i znieważył jednego z mundurowych. Zaczął go też szarpać, a podczas obezwładniania kopnął w twarz, chcąc w ten sposób zmusić do odstąpienia od czynności służbowych" relacjonowali policjanci.

Sprawdź: Kierowca taksówki powoduje kolizję i ucieka z walizką pasażerki [Nagranie]