• Preferencje związane z konkretnym typem samochodu mogą być związane z naszą osobowością. Hatchbacki preferują osoby ceniące sobie praktyczne wykorzystanie auta
  • SUV-y wybiorą osoby lubiące władzę, a jednocześnie takie, które w samochodzie chcą poczuć się bezpieczniej. Miłośnicy sportowych aut lubią być z kolei w centrum uwagi
  • Sedany wybiorą osoby myślące racjonalnie. Z kolei po samochody starszej daty sięgną ludzie sentymentalni i lojalni
  • Więcej najważniejszych informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu

Wielu z nas ma wymarzony samochód, który kiedyś chciałby kupić. Dla jednych będzie to luksusowy sedan, dla innych spełnienie marzeń to samochód sportowy, a jeszcze inni zadowolą się SUV-em. Wybrany typ pojazdu ma bezpośredni związek z naszymi cechami charakteru.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Praktyczni ludzi wolą auto spełniające określone wymagania — nie tylko świetnie wygląda, mało pali, ale i ma odpowiednią moc silnika. Z drugiej strony ludzie prowadzący ekstrawagancki tryb życia jeżdżą samochodami dopasowanymi do ich stylu życia: szybkimi i drogimi.

Hatchbacki doceni ktoś rozważny

Hatchbacki i inne mniejsze samochody należą do najczęściej spotykanych na drogach. Ich niewielkie rozmiary ułatwiają parkowanie i lepsze manewrowanie na zatłoczonych ulicach. Dodatkowo nie palą zbyt dużo. Kierowcy takich aut biorą pod uwagę wszystkie te czynniki, wskazując na ich praktyczny charakter.

Osoby lubiące hatchbacki raczej nie przejmują się opiniami innych osób i robią wszystko, by to oni czuli się możliwie najlepiej. Tacy ludzie wolą jeździć niskim i bardziej wydajnym pojazdem, niż popisywać się drogim sportowym autem. Są oni z reguły opanowani, beztroscy, przyjaźni i z optymizmem patrzą w przyszłość.

Opel Astra — hatchback Foto: James Hime / Shutterstock
Opel Astra — hatchback

Miłośnicy SUV-ów lubią władzę

SUV-y to jedne z najmocniejszych samochodów na świecie. Są duże, zajmują wiele miejsca i palą dużo paliwa. SUV to przede wszystkim moc. Jeżdżąc takim samochodem, osoba jest pewna siebie, dominująca. Kierowcy wybierający SUV-y lubią mieć władzę w rękach, dowodzić innymi.

Zakup SUV-a może być okazją do podkreślenia swojej władzy i pozycji. SUV-y są bezpieczniejsze i zapewniają lepszą widoczność drogi. Wybranie takiego samochodu może świadczyć o tym, że osoba nie lubi niepotrzebnego ryzyka oraz troszczy się o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

W SUV-ie można poczuć się bezpieczniej Foto: Bilanol / Shutterstock
W SUV-ie można poczuć się bezpieczniej

Samochody sportowe dla liderów

Pojazdy, które potrafią zniknąć z pola widzenia w kilka sekund, symbolizują kierowcę lubiącego adrenalinę. Ktoś, kto ma samochód sportowy, lubi wyzwania i ryzyko. To często osoby żyjące tu i teraz, niezastanawiające się zbyt często nad tym, co przyniesie jutro. Ludzie często uważają taką osobę za lekkomyślną lub szaloną.

Wybierający szybkie, sportowe samochody są ekstrawertykami, lubiącymi poznawać nowych ludzi, chodzić na imprezy i podróżować. Ktoś taki uwielbia być w centrum uwagi. Ryzykowne zachowania takiego człowieka mogą być odbierane negatywnie przez resztę społeczeństwa. W rzeczywistości osoba lubiąca szybkie samochody może być urodzonym liderem.

Sportowe samochody nie są dla wszystkich Foto: Mike Mareen / Shutterstock
Sportowe samochody nie są dla wszystkich

Muscle car dla kreatywnych. Sedana wybierze profesjonalista

Samochody typu muscle są przeznaczone dla osób lubiących szybką jazdę, ale nie stawiających na elegancki wygląd. Dość niespodziewanie pojazdy muscle car są preferowane przez introwertyków. Jeśli podobają ci się takie samochody, prawdopodobnie jesteś osobą cichą i niezbyt lubiącą towarzystwo innych.

Miłośnicy muscle carów mogą swoją powściągliwością i spokojem drażnić innych. Tacy ludzie są czasem postrzegani jako grubiańscy, ale w rzeczywistości są bardzo lojalni, potrafią być dla innych ogromnym wsparciem. Takie osoby cechuje także duża kreatywność.

Przykładem muscle cara jest Ford mustang Foto: Art Konovalov / Shutterstock
Przykładem muscle cara jest Ford mustang

Sedany to jedne z najczęściej kupowanych samochodów. Jest ku temu kilka powodów — są szybkie, luksusowe i przestronne. Łączą w sobie wiele cech, pasują do profesjonalistów. Osoby wybierające sedany kierują się rozumem i logicznym myśleniem. To także auto wybierane przez stoików, którzy rzadko ulegają emocjom. Dodatkowo kierowców sedanów może cechować otwartość i ekstrawertyzm.

Stare samochody dla lojalnych

Osoby wybierające klasyczne, stare samochody, należą do najrzadszej grupy kierowców. Takie zamiłowanie może wskazywać na przywiązanie i lojalność. Lubiący klasyki wolą jeździć oraz konserwować stary samochód, niż kupić coś nowocześniejszego.

Kierowcy starych samochodów są z reguły opiekuńczy i empatyczni. Kolejną cechą może być zamiłowanie do sztuki. Taka osoba ma łatwość w pracy z innymi i nieszablonowo patrzy na świat.

Starsze samochody są przede wszystkich dla osób, których nie kręci nowoczesność Foto: symbiot / Shutterstock
Starsze samochody są przede wszystkich dla osób, których nie kręci nowoczesność

To, czy nasze preferencje dotyczące samochodów zgadzają się z naszą osobowością, jest kwestią indywidualną. Może zdarzyć się tak, że osoba introwertyczna i lubiąca spokój, może być miłośnikiem szybkiej jazdy i sportowych samochodów. Podobnie w drugą stronę.

(dk)

Źródło: jagranjosh.com