Tesla dąży do jak najszybszego wprowadzenia w swoich samochodach w pełni autonomicznej jazdy. W tym celu w autach na bieżąco wprowadzane są aktualizacje systemu. Co ważne, w przypadku amerykańskiej marki, jest ono robione zdalnie, a zatem każdego dnia właściciel może mieć w swoim aucie nowe funkcjonalności.

Teraz kolejnym stopniem do usamodzielnienia się pojazdów jest funkcja, dzięki której Tesla Model 3 umie samoczynnie przejeżdżać przez rondo. W serwisie YouTube można zobaczyć film, na którym auto w Anglii całkiem sprawnie pokonuje tego typu skrzyżowanie. Autor nagrania wykorzystał sytuację, gdy w pobliżu nie było innych pojazdów i cały czas kontrolował czy jego pojazd jedzie tam gdzie trzeba. Ingerencja kierowcy ograniczyła się do włączenia kierunkowskazu przy zjeździe z ronda.

Trzeba jednak pamiętać, że Tesla traktuje właścicieli swoich samochodów niczym króliki doświadczalne i instaluje im nie do końca sprawdzone systemy. Efektem tego są liczne wypadki spowodowane nie zatrzymaniem aut przed przeszkodą czy pożary Tesli. Jeżeli w dalszym ciągu trzeba czuwać nad działaniem auta, to taki autopilot nie do końca ma sens. Tymczasem Amerykanie przekonują, że do końca 2020 roku całkowicie autonomiczna jazda Teslą ma stać się rzeczywistością.