W nowym katalogu Auto Świata przedstawiamy ponad 40 kultowych pojazdów, które kiedyś wpłynęły na bieg historii (przynajmniej tej motoryzacyjnej). Wiele z nich narodziło się jeszcze w latach 50. (lub wcześniej), ale szczyt ich samochodowej kariery przypadł na tytułowe lata 60. oraz 70. Są też takie, które dopiero w tym czasie zadebiutowały, ale za to przetrwały do lat 80. lub późniejszych.

Wsród prezentowanych pojazdów są zarówno te wyjeżdżające z polskich fabryk – Polski Fiat 126p, Syrena, Warszawa M20 czy Nysa N59, jak również modele z innych krajów socjalistycznych – Moskwicz 403, Trabant 601, Skoda Octavia, a także Wartburg 312 czy Zaporożec. Nie mogło zabraknąć również konstrukcji z krajów zachodnich. Wśród nich godne uwagi są zarówno popularne modele – Citroen 2CV, Volkswagen Garbus bądź Renault 4, jak i auta sportowe – Porsche 911 i Mercedes 300 SL, jak też pojazdy, które przekonują wyjątkową urodą – Volvo 1800 S, Alfa Romeo Spider czy Audi 100 Coupe S.

W „Legendach Motoryzacji” przeczytacie co zdecydowało o ich przełomowym statusie, kto odpowiada za ich narodziny, a także dowiecie się ile kosztują i o tym jak trudno (lub nie) będzie je odrestaurować czy zdobyć do nich części zamienne.

Zapraszamy do lektury.

Auto Świat Katalog Legendy Motoryzacji. Samochody, które zmieniły historię Foto: Auto Świat
Auto Świat Katalog Legendy Motoryzacji. Samochody, które zmieniły historię