Policjanci z grupy Speed z policji w Jaśle, widząc białego Mercedesa, zapewne nie spodziewali się, że kontrola potrwa dłużej niż zazwyczaj i że skończy się na kilku mandatach. Wszystko zaczęło się od przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Jechał za szybko, chociaż wiedział, że przewozi zbyt dużo osób

Całe zdarzenie miało miejsce w Nowym Żmigrodzie na ul. Dukielskiej. Mundurowi z jasielskiej grupy Speed zatrzymali kierowcę furgonu, który w terenie zabudowanym jechał o 32 km/h za szybko.

Kierowca Mercedesa jechał za szybko i wiózł zbyt dużo osób Foto: Policja
Kierowca Mercedesa jechał za szybko i wiózł zbyt dużo osób

Już po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że w Mercedesie oprócz kierowcy, obywatela Mołdawii, znajduje się jeszcze 13 osób, także pochodzących z Mołdawii. Jak podkreśla policja, autem podróżował o pięciu pasażerów za dużo.

Mandaty dla kierowcy. Mandaty dla pasażerów

Łamiąc przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, kierowca furgonu naraził się na poważne konsekwencje. Za przekroczenie prędkości oraz przewożenie większej liczby osób, niż pozwalała na to liczba miejsc określona w dowodzie rejestracyjnym, kierowca został ukarany dwoma mandatami w łącznej wysokości 2,3 tys. zł. Ponadto mężczyzna na trzy miesiące stracił prawo jazdy.

Konsekwencje poniosła także część pasażerów. Pięć osób zostało ukaranych mandatami za niezapięte pasy bezpieczeństwa podczas jazdy. W tym przypadku każdy z pasażerów dostał mandat w wysokości 100 zł.

Kierowca Mercedesa jechał za szybko i wiózł zbyt dużo osób Foto: Policja
Kierowca Mercedesa jechał za szybko i wiózł zbyt dużo osób