Budowa linii tramwajowej w Olsztynie to nie tylko drogowe utrudnienia, ale i poważne problemy dla kierowców. W niezabezpieczoną wyrwę po usunięciu asfaltu (skrzyżowanie Krasickiego z Murzynowskiego) wjechały dwa samochody — Opel Astra i Volkswagen Golf. Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych na początku lipca 2022 r., a o całej sprawie poinformował jeden z czytelników olsztyn.com.pl.

Według informacji serwisu kierowcy wjechali na odcinek drogi, którego nie zabezpieczyli pracownicy firmy prowadzącej prace budowlane (za kontrakt odpowiedzialny jest Polimex Mostostal). Nieświadomi zagrożenia kierujący Oplem i Volkswagenem wpadli w ogromną wyrwę. Więcej szczęścia miał zaś kierowca ambulansu, który w porę zdołał wyhamować przed przeszkodą.

By wydostać samochody z pułapki trzeba było skorzystać z pomocy. Według relacji świadka aż osiem osób wyciągało jedno z aut.

Sprawą niewłaściwie zabezpieczonego odcinka drogi zajęła się lokalna policja. Rzecznik Polimeksu cytowany przez serwis "Olsztyn.com.pl" przyznał, że odcinek drogi, jak i cała budowa były zabezpieczone zgodnie z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu.

Zdjęcia dzięki uprzejmości olsztyn.com.pl.