South Beach Colorway to kombinacja kolorystyczna dla A110 dostępna w dwóch wersjach, niebieskiej Bleu Azur oraz różowej Rose Bruyère. Z zewnątrz auto otrzyma również specjalne niebiesko-różowe flagi na słupkach C oraz 18-calowe białe felgi Serac. Pakiet South Beach to także ciekawe dodatki wnętrza. Wśród nich klienci znajdą dedykowane dywaniki podłogowe South Beach haftowane w kolorach nadwozia, a także te same niebiesko-różowe flagi na boczkach drzwiowych. Całości dopełnią jasnoszare przeszycia foteli i skórzana konsola środkowa. Specjalna kolorystyka powstała dzięki programowi personalizacji samochodów zwanym Atelier Alpine.

Alpine A110 South Beach to auto dla policjantów w Miami Vice

Alpine zapewnia, że pop-artowe barwy i pastelowa kolorystyka rodem z Miami Vice są bardzo bliskie tożsamości francuskiej firmy. Zarówno niebieski, jak i różowy to dwa ważne historycznie dla marki odcienie. Dość powiedzieć, że palecie kolorów A110 jest aż 10 rodzajów niebieskiego!

W przypadku South Beach obie barwy nadwozia pochodzą z dwudziestu indywidualnych opcji kolorystycznych dostępnych w katalogu Atelier Alpine. Poza wyborem koloru nadwozia atelier proponuje również trzy modele aluminiowych felg dostępne w różnych kolorach oraz kilka odcieni dla zacisków hamulcowych. To miłe, że firma pozwala klientom posmakować personalizacji, ale powiedzmy sobie szczerze — kolor nadwozia, wzór felg oraz odcień zacisków hamulcowych to bardzo podstawowe opcje. Pikanterii ma dodawać fakt, że każda z dostępnych opcji może być zamówiona tylko 110 razy, po czym na zawsze znika z katalogu.

Miejmy nadzieję, że obecna oferta atelier to dopiero początek wspaniałego programu personalizacji i w przyszłości klienci francuskiej legendy poczują się jeszcze bardziej wyjątkowo. Obecnie do limitowanych edycji modelu A110 dołącza wersja z pakietem South Beach.

W cenniku Alpine pakiet kolorystyczny South Beach został wyceniony na 5 tys. euro netto i będzie dostępny wyłącznie w wersji A110. Oznacza to, że klienci zdecydowani na Alpine A110 S oraz A110 GT będą musieli obejść się smakiem. Inspirowany GP Miami model trafi do katalogu produktów Alpine latem 2022 r. Rezerwacje będą możliwe już 3 maja tego samego roku.