• Popularny kompaktowy SUV marki przeszedł gruntowny face lifting
  • Nowy ASX w salonach sprzedaży pojawi się po wakacjach
  • W Mitsubishi ASX 2020 nowością jest benzynowy silnik 2.0, który zastąpi stosowaną obecnie jednostkę 1.6

Mitsubishi ASX pojawiło się na rynku po raz pierwszy w 2009 roku. Od tamtej pory wyprodukowano już ponad 1,3 mln egzemplarzy tego uniwersalnego kompaktowego SUV-a, który obecnie dostępny jest w 90 krajach na świecie. Dla Mitsubishi to jeden z kluczowych modeli w ofercie.

Mitsubishi ASX 2020 – linia „Robust & Ingenious”

To określenie dla filozofii stylistycznej japońskiej marki, które najprościej przetłumaczyć jako: „Mocny i pomysłowy”. W oparciu o jej założenia przeprowadzono właśnie modyfikacje ASX-a, który w wersji 2020, jak podkreśla Mitsubishi, jest samochodem zaprojektowanym zarówno do codziennej eksploatacji w mieście, jak i do długich podróży. Zmiany widoczne w wyglądzie przedniej części nadwozia obejmujące m.in. mocniej pochyloną maskę silnika, ledowe reflektory z kierunkowskazami i światłami przeciwmgielnymi przesuniętymi do krawędzi zderzaka czy masywne chromowane wstawki w zderzaku i grillu akcentują solidność i wytrzymałość samochodu, przy okazji przypominają rozwiązania z modeli Eclipse Cross czy L200 i jednoznacznie identyfikują go jako członka najnowszej gamy koncernu. Z tyłu nowy kształt zyskały ledowe lampy i zderzak z masywną, dolną osłoną.

We wnętrzu największy nacisk położony został na nowy system multimedialny SDA (Smartphone-link Display Audio), który zyskał powiększony z 7 do 8 cali dotykowy wyświetlacz i opcjonalną nawigację TomTom z informacjami o ruchu w czasie rzeczywistym. Co ciekawe, wkrótce ma zostać udostępniona aplikacja, która umożliwi z poziomu smartfona sprawdzenie wielu informacji o kondycji samochodu, w tym np. poziomu paliwa, terminów przeglądów czy zaleceń obsługi. W wyposażeniu ASX-a znajdziemy ponadto system ograniczający skutki kolizji czołowych a także wzmocnioną klatkę nadwozia.

Mitsubishi ASX 2020 – nowy napęd

Pod maskę nowej wersji SUV-a trafi benzynowy silnik MIVEC współpracujący z 5-biegową skrzynią manualną lub automatem INVECS-III CVT, który zaoferuje tryb sportowy z możliwością wyboru 6 wirtualnych przełożeń dla zwiększenia przyjemności z dynamicznej jazdy. Co ważne, ASX 2020 dostępny będzie zarówno w wersjach z napędem na przód jak i na obie osie.

Mitsubishi ASX 2020 – w salonach jesienią

Rozpoczęcie sprzedaży nowej generacji SUV-a planowane jest po wakacjach. Wtedy poznamy też więcej szczegółów na temat wyposażenia seryjnego i cen. Wiadomo, że w gamie pojawią się też nowe kolory nadwozia, w tym intensywny Red Diamond, sportowy Sunshine Orange oraz elegancki Oak Brown.