Koncepcyjny 45 EV oznacza dla koreańskiej firmy nową erę w projektowaniu samochodów. Jego stylistyka ma odwzorowywać nowy styl życia konsumentów, którzy będą inaczej postrzegali kwestię mobilności. To prawda, że inspiracją do stworzenia był jeden z najbardziej kultowych modeli koreańskiej firmy, ale to nie przeszkodziło w uzyskaniu nowoczesnej stylistyki.

Auto otrzymało aerodynamiczne nadwozie typu hatchback, a jego design jest wzorowany na samolotach z lat 20. Nazwa pojazdu częściowo pochodzi od ustawionych pod kątem 45 stopni elementów nadwozia. Dzięki temu zabiegowi uzyskano sylwetkę w kształcie rombu. Samochód pokazuje jaki kierunek obiorą projektanci Hyundaia podczas prac nad elektrycznymi modelami.

Czysta forma karoserii to m.in. zasługa kamer, które zastąpiły tradycyjne zewnętrzne lusterka. Ponadto dzięki elektrycznie sterowanym drzwiom ich powierzchnia nie została zakłócona przez klamki.

Hyundai 45 EV Concept ma przytulne wnętrze

Hyundai 45 EV Concept ma wnętrze, które dzięki różnorodnej aranżacji można dostosować do wymagań oraz stylu życia pasażerów. Podczas postoju fotele pierwszego rzędu można obrócić tyłem do kierunku jazdy.

Inspiracją do wykończenia kabiny pasażerskiej było wzornictwo mebli. Utrzymane w minimalistycznym stylu wnętrze wykończono drewnem, tkaniną oraz skórą. Dzięki temu udało się uzyskać przytulną atmosferę. Deska rozdzielcza oparta została na dotykowym ekranie, za pomocą którego aktywuje się urządzenia pokładowe.

Hyundai 45 EV Concept ma elektryczny napęd, który nawet w najmniejszym stopniu nie rzutuje na rozplanowanie wnętrza. To dlatego, że akumulatory umieszczono pod płaską podłogą.