Infiniti zaczyna wcielać w życie program elektryfikacji swojej floty. W jego ramach począwszy od 2021 roku wszystkie modele marki będą dostępne z napędem hybrydowym lub w pełni elektrycznym.

„Koncept, który pokażemy w Detroit, jest początkiem nowej ery dla Infiniti i ilustracją tego, gdzie jako marka chcemy podążać. Elektryfikacja oraz inne nowe technologie dały nam też możliwość rozwoju naszej filozofii projektowania samochodów” powiedział Karim Habib, szef designu Infiniti. Nienazwany jeszcze koncept crossovera będzie już trzecim odsłaniającym główne założenia nowego futurystycznego stylu marki. Pierwszym był pokazany w styczniu tego roku w Detroit Q Inspiration, a drugim Prototype 10 przedstawiony podczas Konkursu Elegancji w Pebble Beach. Według zapewnień Habiba w nowym crossoverze będzie można dostrzec wiele elementów łączących te modele i wyznaczających nowe podejście do tematu elektrycznych samochodów. Zarówno crossoverów jak i sedanów oraz do wystroju wnętrza, gdzie elektryfikacja daje stylistom znacznie szersze pole manewru. Z jednej strony z uwagi na bardziej przestronne kabiny, a z drugiej możliwość wyposażenia ich w najnowocześniejsze rozwiązaniach multimedialne.

„Branża motoryzacyjna znajduje się właśnie w punkcie technologicznego przegrupowania sił” – mówi Roland Kruger, szef Infiniti Motor co. „A my mamy fascynującą wizję luksusowej marki, która dostarczy klientom pełne portfolio nowoczesnych i przyciągających wzrok elektrycznych samochodów. To właśnie na elektrykach i hybrydach skoncentrujemy cały swój rozwój”. 

Infiniti nie zdradza szczegółów technicznych nowego modelu. Poznamy je wraz z debiutem na salonie samochodowym w Detroit , który odbędzie się od 14 do 27 stycznia 2019 roku.