Lexus LC Convertible zostanie wprowadzony do produkcji w „najbliższej przyszłości” – głosi oficjalny komunikat marki. I choć jest dość lakoniczny to wiemy, że gotowe auto powinno zostać zaprezentowane jeszcze w tym roku. Na festiwalu w Goodwood Japończycy pokazali bowiem jego niemal finalną, choć jeszcze mocno zamaskowaną wersję.

Trzeba przyznać, że zapowiada się ona bardzo apetycznie i kontynuuje tradycję eleganckich kabrioletów Lexusa takich jak IS C czy SC430. Warto przypomnieć, że przedstawiony w styczniu na salonie w Detroit studyjny model LC Convertible Concept był pierwszym zwiastunek powrotu marki do klasy luksusowych kabrioletów, a egzemplarz z Goodwood umiejętnie stopniuje napięcie wśród potencjalnych klientów.W ofercie marki będzie to flagowe cabrio, które choć technicznie oparte na wersji coupe, to jednak wyróżni się oryginalnym i dynamicznym stylem.

Auto otrzyma składany elektrycznie sztywny dach, który rozłożony ma zapewnić sylwetce smukłą linię, a złożony ma spoczywać za tylnymi siedzeniami pod długą, zwieńczoną zintegrowanym spoilerem pokrywą. Krótkie zwisy i potężne koła sugerują drzemiącą w modelu moc – w coupe mamy do dyspozycji wersję 5.0 V8 o mocy 464 KM lub 359-konną hybrydę i wiele wskazuje na to, że podobny napęd znajdziemy w kabriolecie. Więcej szczegółów poznamy bliżej rynkowej premiery.