Podstawowa wersja Access z silnikiem 1.2 PureTech o mocy 82 KM, współpracująca z 5-stopniową manualną skrzynią biegów, wyceniona jest na 55 300 złotych. Najdroższy w cenniku jest model z silnikiem Diesla 1.6 BlueHDI o mocy 120 KM, który kosztuje od 88 300 zł. Pełny cennik poniżej:

Peugeot 2008 - cennik
Peugeot 2008 - cennik

Co zmieniło się w 2008? Peugeot dostosował stylistykę modelu do obecnego kanonu crossoverów. Możemy dostrzec poszerzone nadkola, pionowy grill i osłony podwozia, które chronią karoserię, a także pasażerów auta. W modelu nie zabrakło charakterystycznych elementów takich jak: relingi dachowe, ozdobne listwy w drzwiach tylnych oraz spojler.

Czarne klosze reflektorów i tylne światła przypominają ślad pazurów. Zostały wykonane w technologii 3D i stanowią znak rozpoznawczy 2008.

Samochód dysponuje bagażnikiem o pojemności 410 litrów. Przestrzeń tę możemy powiększyć do 1400 litrów po złożeniu oparć tylnych foteli. Kanapa jest dzielona w układzie 1/3-2/3.

Peugeot został wyposażony w Grip Control, czyli system optymalizacji trakcji w warunkach słabej przyczepności. Ponadto funkcja Mirror Screen umożliwia kierowcy wyświetlenie na ekranie dotykowym samochodu, to co mamy na ekranie smartfona.

Peugeot 2008 to model, który ułatwia codzienną poruszanie się po mieście. System aktywnego hamowania Active City Brake pozwala zmniejszyć skutki wypadków lub wręcz ich uniknąć. Park Assist zapewnia automatyczne parkowanie. Kamera cofania wyświetla na ekranie linie obrysowe samochodu, ułatwiając manewrowanie.

Gama Peugeota 2008 została wyposażona w silniki Euro6 PureTech i BlueHDi z manualnymi i automatycznymi skrzyniami biegów. Dysponują one mocą od 82 do 130 KM, przy emisji CO2 w przedziale od 90 do 114 g/km. Silniki BlueHDi spełniają wymagania normy Euro 6 dzięki połączeniu systemu SCR z filtrem cząstek stałych pracującym w oparciu o specjalny dodatek do paliwa.