Po ponad dziesięciu latach, Audi ostatecznie rozwiązało kontrakt sponsorski z klubem FC Barcelona. Dla takich gwiazd, jak Vidal, Suarez, Rakitic, Pique, Messi czy Coutinho, oznaczało to konieczność zwrotu użytkowanych samochodów. A było co zwracać. Na liście użytkowanych modeli znalazły się takie wersje jak Q8 (m.in. Coutinho, Rakitic), SQ7 (m.in. Messi, Suarez) czy e-tron (elektryka wybrał trener Valverde).

Nietrudno zgadnąć, że grupa Volkswagena nie chciała na dobre rezygnować ze współpracy ze słynnym klubem. Stąd następcą Audi została hiszpańska marka Cupra, która ma pełnić rolę oficjalnego partnera motoryzacyjnego, który zadba o mobilność Barcy. W ramach nowej umowy, współpraca ma trwać przez najbliższe pięć sezonów.

Ubezpiecznie auta w najlepszej cenie - sprawdź wszystkie oferty w jednym miejscu!

Czy zatem słynnych piłkarzy zobaczymy już wkrótce w nowych autach Cupry (zapewne to będzie Formentor), a może na nowych hulajnogach elektrycznych? Póki co, w oficjalnym komunikacie pochwalono się stworzeniem specjalnej, tymczasowej strefy motoryzacyjnej na stadionie. Cały kompleks Camp Nou stanie się także laboratorium testowym, gdzie będą rozwijane projekty z zakresu elektromobilności.

Na więcej szczegółów współpracy nie trzeba będzie długo czekać (w komunikacie zapewniono, że ogłoszenie nastąpi wkrótce). Nietrudno jednak zgadnąć, że gdy tylko oficjalnie zadebiutuje pierwszy własny SUV marki (który nie ma odpowiednika w Seacie), to z pewnością nie zabraknie sesji zdjęciowej z piłkarzami. A fanom pozostaje obstawiać, czy Messi wybierze Formentora czy też wzmocnionego SUV-a Atecę.

Ubezpiecznie auta w najlepszej cenie - sprawdź wszystkie oferty w jednym miejscu!