Tri-Wing S-91x Pegasus Starfighter, bo taką oficjalną nazwę nosi projekt statku kosmicznego Porsche i Lucasfilm, ma uosabiać i łączyć DNA obydwu marek i został przygotowany specjalnie z myślą zarówno o fanach gwiezdnej sagi jak i kultowego producenta samochodów.

„Design statku kosmicznego jest harmonijnie zintegrowany z filmowym światem „Gwiezdnych wojen”, a jednocześnie zdradza wyraźne nawiązania do charakterystycznego stylu i proporcji Porsche” – mówi Michael Mauer, wiceprezes Style Porsche w Porsche AG. „Podstawowy kształt kabiny, która zwęża się ku tyłowi, i bardzo wyrazista topografia od linii „flyline” kokpitu do turbin tworzą wizualne podobieństwa do kultowego wzornictwa modeli 911 i Taycan. Niezwykle zwarty projekt emanuje dynamiką i zwinnością, podkreślając wspomniane cechy designu Porsche”.

Rzeczywiście w projekcie gwiezdnego myśliwca można doszukać się wielu odwołań do detali współczesnych Porsche., w tym takich jak czteropunktowe światła do jazdy dziennej i charakterystyczny pas świetlny z 911, wloty powietrza znane z najnowszej generacji 718 Boxstera, grafika instrumentów pokładowych zgodna z linią stylistyczną marki czy wreszcie niska pozycja za wolantem na profilowanym, ściśle obejmującym ciało pilota fotelu jak w 918 Spyder.

Model prezentowany w Los Angeles ma 1,5 m długości i towarzyszy mu seryjny Porsche Taycan. Specjalną relację z prac nad budową kosmicznego konceptu możecie zobaczyć na stronie: http://www.TheDesignerAlliance.com