Jest to pierwszy Mustang, który wejdzie do sprzedaży w Europie po blisko 50 latach produkcji!

Tworząc nowy model, Ford musiał sprostać 50-letniej historii tego modelu, który stał się ikoną motoryzacji. Od momentu debiutu w 1964 roku sprzedano ponad 9 milionów egzemplarzy Forda Mustanga. Model ten jest najczęściej "lajkowanym" samochodem na Facebooku i ma na swoim koncie tysiące wystąpień w filmach, telewizji, świecie muzyki i w grach wideo.

Model zachowuje elementy typowego Mustanga, które rozpozna każdy miłośnik motoryzacji, czyli: długa, wyprofilowana maska silnika oraz krótki tył o nowoczesnych kształtach. Do tego dodano wiele nowoczesnych elementów takich jak, elegancki profil uzyskany dzięki mocno pochylonej przedniej i tylnej szybie, trójwymiarowe reflektory oraz nowoczesny i agresywny kształt frontu.

Wygląd wnętrza jest inspirowany wyglądem kokpitu samolotu, gdzie umieszczono duże czytelne dla kierowcy wskaźniki.

Obok uznanego silnika V8 o pojemności 5 litrów - rozwijającego ponad 426 KM i 529 Nm momentu obrotowego w modelu znajdzie się nowa dostosowana do europejskich standardów jednostka EcoBoost o pojemności 2,3 litra produkująca 309 KM mocy i 407 Nm momentu obrotowego.

Nowy Ford Mustang otrzymał nowe zawieszenie z przodu i z tyłu, a także sportowy układ hamulcowy oferowany w Europie ze standardowymi obręczami aluminiowymi o średnicy 19 cali.

W wyposażeniu znajdzie się opracowany przez Forda układ kontroli stabilności, system komunikacji SYNC z systemem sterowania głosem Voice Control oraz ekran dotykowy, służący do sterowania funkcjami pokładowego systemu rozrywkowego. W europejskich wersjach Forda Mustang będzie również oferowana nawigacja satelitarna z 8-calowym, kolorowym ekranem centralnym oraz systemem audio z 12 głośnikami.

17 kwietnia 2014 roku Ford będzie obchodził pięćdziesiątą rocznicę powstania oryginalnego Forda Mustang. Model ten będzie nadal produkowany w Stanach Zjednoczonych w fabryce Flat Rock Assembly Plant.