• Skoda deklaruje wprowadzenie na rynek aż 10 zelektryzowanych modeli w ciągu najbliższych 3 lat
  • 2 miliardy euro – tyle Czesi przeznaczą na rozwój nowych rodzajów napędu oraz usług mobilnych
  • Vision iV to w pełni elektryczny crossover. Samochód pojawi się na salonie samochodowym w Genewie

Na kilkanaście dni przed oficjalną premierą Skoda ujawnia kolejne informacje o nowym samochodzie koncepcyjnym. Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie Czesi chcą się bowiem pochwalić elektrycznym modelem Vision iV.

Vision iV to kolejny crossover w gamie firmy. Jak na koncept przystało inżynierowie zafundowali spore koła (22 cali) oraz efektownie stylizowane nadwozie z charakterystycznym podświetlanym znakiem producenta. Projekt nadwozia można zresztą podziwiać na pierwszych oficjalnych szkicach, które już zostały upublicznione. Kolej zatem na pierwsze szkice wnętrza.

W pełni elektryczny model ma być pierwszą konstrukcją Skody w której zrezygnowano z tradycyjnego firmowego logo we wnętrzu. Na kierownicy znajdzie się bowiem całkiem spory napis – Skoda. Czesi chwalą się przy tym zupełnie nowym wzorem kierownicy (dwuramienna) oraz innowacyjnym projektem aranżacji wnętrza.

Skoda zapowiada rezygnację z tradycyjnego tunelu środkowego, dzięki czemu wygospodarowano więcej przestrzeni pomiędzy fotelami kierowcy i pasażera. Całą deskę rozdzielczą zaprojektowano zaś jako wersję dwupoziomową. Ekran dotykowy w konsoli ma przy tym prezentować się tak jakby unosił się nad dolną częścią konsoli. Poniżej będzie można umieścić dwa smartfony, by skorzystać z ładowania indukcyjnego. Skoda zapewnia, że wolność od kabli dotyczy także połączenia telefonu z radiem multimedialnym. Można będzie zatem liczyć na długo oczekiwany bezprzewodowy tryb CarPlay (a w niedalekiej przyszłości także i Android Auto).