Toyota Yaris GR Sport to wersja, która na tle pozostałych wersji japońskiego malucha wyróżnia się rasową stylistyką dwukolorowego nadwozia z lakierem Dynamic Grey zarezerwowanym dla tej wersji wyposażeniowej. Ponadto samochód zyskał obniżone, sztywniejsze zawieszenie, a tym samym można liczyć na lepsze prowadzenie w stosunku do seryjnego Yarisa. Toyota Yaris GR Sport seryjnie wyposażona jest w 18-calowe alufelgi z czerwonymi zdobieniami.

Podobnie, jak nadwozie, także i wnętrze nawiązuje do stylu Toyota Gazoo Racing. Na wykończonej czerwonymi przeszyciami kierownicy, fotelach oraz na desce rozdzielczej znalazło się logo GR. Ponadto sportowe siedzenia wykończono zamszową tapicerką i mają funkcję podgrzewania.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Toyota Yaris GR Sport – hybryda lub benzyniak

To napędu pojazdu przewidziano dwa silniki znane z innych wersji Toyoty Yaris. Do wyboru jest 116-konna odmiana hybrydowa oraz benzyniak 1.5 generujący 125 KM. W tej postaci jednostka napędowa współpracuje z manualną skrzynią biegów iMT, która większa obroty silnika podczas zmiany przełożenia. Zapobiega to szarpnięciom podczas zmiany przełożenia i poprawia płynność działania przekładni.

Toyota Yaris GR Sport będzie dostępna w Polsce od drugiego kwartału 2022 r.