Co prawda po raz pierwszy w tym roku Sebastian Zieliński musiał zadowolić się drugim miejscem na mecie, ale para drugich pozycji umocniła go na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, w której już tylko 10 punktów brakuje 23-latkowi do sięgnięcia po tytuł w juniorskiej klasie Superstock 600.

W sobotę Zieliński wygrał pasjonujący pojedynek z Jakubem Wróblewskim i finiszował za plecami zwycięzcy, Artura Wielebskiego. Dzień później "Zioło" właśnie z Wróblewskim stoczył pojedynek o zwycięstwo, ale nie był w stanie skutecznie zaatakować dosiadającego znacznie mocniejszego motocykla rywala.

Tym jednak razem na mecie zabrakło głównych rywali Zielińskiego, co oznacza, że w ostatnich dwóch wyścigach będzie musiał zdobyć zaledwie 10 punktów, aby zapewnić sobie tytuł.

Dzięki podwójnemu podium w wyścigach klasy Supersport, Daniel Bukowski umocnił się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej, choć jego strata w tabeli do lidera, Słoweńca Marcko Jermana, wzrosła do 45 punktów.

W sobotę Bukowski jak cień trzymał się za rywalem, ale podczas decydującego ataku na ostatnich metrach popełnił drobny błąd i wrócił na drugie miejsce Dzień później "Buła" stracił nieco czasu na początkowych okrążeniach i musiał zadowolić się trzecią pozycją. Tym czasem drugi reprezentant Bogdanka Racing w klasie Supersport, Marcin Kałdowski, oba wyścigi ukończył na solidnym, czwartym miejscu.

Jednocześnie, z dwukrotnie większym dorobkiem punktowym niż kolejna ekipa, zespół Bogdanka Racing ma już na wyciągnięcie ręki mistrzowski tytuł w klasyfikacji zespołowej kategorii Supersport. Podczas ostatniej rundy w Poznaniu Bogdance wystarczy zaledwie kilka punktów.

Po pechowej awarii z poprzedniej rundy, tym razem Bartłomiej Wiczyński opuszczał tor Poznań z pucharem w rękach. Choć w sobotę o włos przegrał walkę o piątą pozycję w klasie Superbike, dzień później 26-latek finiszował na trzeciej lokacie, stając na najniższym stopniu podium i awansując na siódme miejsce w tabeli.

Ostatnia runda WMMP odbędzie się już w przedostatni weekend września, znów w Poznaniu. Przed nią zespół czeka start w pucharze FIM Superstock 1000 na niemieckim torze Nurburgring.