Wybierz samochód

Hyundai i40

Ikona samochodu

Hyundai i40 to samochód klasy średniej należący do segmentu D. Auto zadebiutowało w 2011 roku jako następca modelu Sonata, lecz „odziedziczył” po nim nieco zmodyfikowaną płytę podłogową.

Co ciekawe, na początku auto było dostępne jedynie jako 5-drzwiowe kombi o ciekawej i opływowej stylistyce. Kilka miesięcy później zaprezentowano także sedana, który swoją linią nieco przypomina coupe.

Atrakcyjna sylwetka to głównie zasługa zespołu projektowego Hyundaia z Rüsselheim nad Menem. Odrodzone modele południowokoreańskiej marki zajmują czołowe miejsca jeśli chodzi o przestronność i ilość miejsca dla pasażerów. Tak samo jest też w tym przypadku. O dodatkową wygodę osób w II rzędzie dba możliwość regulacji kąta pochylenia tylnej kanapy. Pojemność bagażnika jest bardzo zadowalająca i wynosi 553 litry, a gdy złożymy tylne siedziska, uzyskujemy aż 1719 litrów.

Pod maską mogą pracować dwa benzyniaki i jeden diesel. Jednostka wysokoprężna CRDi ma pojemność 1,7 litra i moc 115 lub 136 KM. Silniki benzynowe mają rozwijają 135 i 177 KM z odpowiednio 1,6 i 2 litrów pojemności.

W 2014 roku na rynku pojawiła się i40 po faceliftingu. Główną zmianą jest nowa atrapa chłodnicy oraz dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Oprócz tego obok 6-biegowej skrzyni ręcznej i manualnej pojawiła się także dwusprzęgłowa przekładnia. Dodatkowo większa jednostka benzynowa straciła 12 KM, a mocniejszy diesel, zyskał ich 5.

Hyundai i40 - generacje

Hyundai i40 - powiązane artykuły