Samochód jest wynikiem wspólnych prac Centrum Badań i Rozwoju Hyundai Motor Group oraz Beijing Hyundai Technical Center. Jak zapewnia producent, koncept jest zbliżony do wersji produkcyjnej modelu, który trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Średniej wielkości sedan ma 4 710 mm długości całkowitej, 1 820 mm szerokości i 1 470 mm wysokości, a jego rozstaw osi wynosii 2 770 mm. Mistra została zaprojektowana tak, aby wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców wielkich miast, wypełniając lukę pomiędzy Sonatą a Elantrą. Główną grupą docelową są rodzice z grup wiekowych 20+ i 30+.

Nowy sedan Hyundaia dla Chin Foto: Auto Świat
Nowy sedan Hyundaia dla Chin

„Na przestrzeni ostatniej dekady marka Hyundai rosła tak szybko, jak chiński rynek motoryzacyjny” - powiedział podczas przemówienia Sung Kee Choi, prezes spółki BHMC. „Mistra oraz Grand Santa Fe to modele, dzięki którym wejdziemy w kolejny udany okres. Wierzymy, że strategia „innowacyjnej marki opartej na jakości” pozwoli nam zmierzyć się z konkurencją, która staje się w Chinach coraz silniejsza”.

Oprócz dwóch nowych samochodów (w Szanghaju zadebiutował też Hyundai Grand Santa Fe), koreańska firma wystawiła w Szanghaju: model ix35 Fuel Cell napędzany ogniwami paliwowymi, Sonatę w wersji hybrydowej, limuzynę Equus po liftingu (w sprzedaży w Chinach w połowie 2013 roku) oraz koncepcyjny model HCD-14 Genesis.