Wybierz samochód

Mercedes Klasa CLA

Mercedes-Benz CLA to kompaktowy sedan, choć producenci określają go mianem 4-drzwiowego coupe. Mercedes postanowił bowiem uprościć nomenklaturę swoich modeli i tak powstało CLA (nazwa oznacza coupe oparte na klasie A).

Ten awangardowy samochód pojawił się na rynku w 2013 roku. Technicznie bazował on na wcześniej wspomnianej klasie A, a także czerpał od niej wnętrze, jednak stylistycznie przypomina on także większego CLS-a. Dzięki bardzo dynamicznemu i opływowemu kształtowi nadwozia, inżynierom udało się uzyskać współczynnik oporu powietrza Cx=0,22.

Od 2014 roku dostępna jest także wersja shooting break, który jest najmniejszym „kombi” w rodzinie niemieckiej marki. Wnętrze daje nam odczuć iż siedzimy w samochodzie klasy premium. Materiały użyte do wykończenie są wysokiej jakości, jednak jeśli chodzi o miejsce na tylnej kanapie, wysocy pasażerowie mogą mieć mało miejsca na głowę, z uwagi na kształt nadwozia. Pojemność bagażnika może zaskoczyć, bowiem kufer oferuje aż 470 litrów pojemności.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, to Mercedes oferuje swoim klientom bardzo bogatą ofertę silnikową. Wśród diesli, paletę otwiera 1,5-litrowy motor o mocy 109 KM. Większy, 2,1-litrowy silnik może mieć 136 lub 177 KM. Z jednostek benzynowych do wyboru był 1,6- oraz 2-litrowiec. Ten pierwszy może mieć 122 lub 156 KM, a drugi 184, 211 lub 218 KM. Topową odmianą modelu CLA, jest 45 AMG. Pod jego maską znajduje się 2-litrowy silnik o kosmicznej mocy 381 KM. Ten model występuje jedynie z napędem na 4 koła 4MATIC, podobnie jak odmiana 184-konna. W przypadku pozostałych jednostek, auto było wyposażone w napęd na przednią oś. Do wyboru były 2 skrzynie biegów – 6-biegowa manualna oraz 7-stopniową przekładnię dwusprzęgłową 7G-DCT.

W 2016 roku auto przeszło drobny facelifting.

Mercedes Klasa CLA - generacje

Mercedes Klasa CLA - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!