Auta, w których np. wymieniono zderzaki, błotniki czy drzwi, zwykle oferowane są jako bezwypadkowe, a uszkodzenia są przedstawiane jako skutki szkód parkingowych.

Co da się naprawić? Na to pytanie odpowiedź jest prosta: da się naprawić w zasadzie wszystko, ale nie każda naprawa się opłaca. Wszystko, co zostało wyprodukowane przez człowieka, człowiek potrafi tez naprawić, o ile ma do tego odpowiedni sprzęt i potrzebne materiały.

Benzyniak z turbo czy bez turbo? Kupując kilkuletnie auto używane, wciąż mamy wybór: większy silnik wolnossący czy mniejszy, doładowany, często o większej mocy. Która opcja jest bezpieczniejsza serwisowo i tańsza w eksploatacji?

Historia programów badań bezpieczeństwa zderzeniowego aut ma już niemal 60 lat. Zwariowany świat zaplanowanych wypadków: jak rozbijane są auta, dlaczego niektórym producentom zależy na jak najszybszym testowaniu ich wyrobów. Gwiazdki, które wprowadzają więcej zamieszanie, niż dają informacji o autach.

10 rad na zimowy poranek. Radzimy, jak w bardzo mroźny poranek postępować z samochodem, by go skutecznie uruchomić, a także by oszczędzać akumulator i inne podzespoły narażone na usterkę.

Foto: auto świat / Auto Świat

To tylko niektóre tematy z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik”, który jest dostępny w sprzedaży od 2 lutego 2017 r.