Akademia Auto Świat to zupełnie nowa jakość w szkoleniu kierowców. Ośrodkom, które biorą udział w projekcie, zależy nie tylko na tym, byś zdał egzamin, a potem umiał jedynie ruszać, hamować i zmieniać biegi. Chodzi oto, by każdy, kto ukończył kurs, był bezpiecznym i świadomym kierowcą.

To bez wątpienia najnowocześniejsza akademia jazdy w Polsce, działająca w standardzie nieznanym dotychczas na krajowym rynku. Naszą misją jest nauka bezpiecznej jazdy – bez oszustw, cięcia kosztów i ograniczania się do nauki, jak zdać sam egzamin. Dla nas ważne jest to, by kursanci, którzy po egzaminie odbiorą dokument prawa jazdy, od początku zachowywali się przewidywalnie i bezpiecznie za kierownicą. To wspólne przedsięwzięcie „Auto Świata”, renomowanych ośrodków szkolenia kierowców, a także firm wspierających projekt – Orlenu i Findera. Leszek Kurnicki z Orlenu: Mam nadzieję, że powstanie sieci wysoce wyspecjalizowanych ośrodków kształcenia kierowców umożliwi sukcesywne wypracowywanie nowych, lepszych standardów szkolenia kierowców i wkrótce na drogi wyjadą ludzie nie tylko o wysokich umiejętnościach jazdy, lecz także z większym stopniem wyobraźni i wrażliwości w kwestii bezpieczeństwa.

Nie chcemy oszczędzać

Na kursach Akademii nie ma limitu przejechanych kilometrów – aby jeździć bezpiecznie, musisz wiedzieć, jak zachowuje się auto w każdych warunkach – nie tylko przy prędkości 50 km/h, lecz także przy wyższej – poza miastem, podczas ładnej pogody i w deszczu. To jasne, że auto w trasie zużywa więcej paliwa niż na placu manewrowym, ale jeśli nie pokonasz za kółkiem odpowiedniej liczby kilometrów, nie nauczysz się bezpiecznie jeździć! To ważne, by kursant w ramach szkolenia jeździł jak najwięcej.

Nowoczesna technika

Doświadczonych instruktorów wspomoże technika: Finder Driver Assistant. O co chodzi? Każdy kursant przed rozpoczęciem jazd otrzymuje chip, który będzie za każdym razem łączył się z systemem zainstalowanym w samochodach nauki jazdy. Zarówno kursant, jak i nauczyciel w dowolnym momencie mogą sprawdzić przejechaną w trakcie lekcji trasę oraz postępy w nauce, a także wyłapać błędy: gdzie za wcześnie puściliśmy sprzęgło, gdzie jazda odbywała się na niewłaściwym biegu itp. Poza tym każdy będzie mógł się upewnić, że w czasie jazd z instruktorem zaliczył wszystkie elementy szkolenia wymagane programem.

Sposób omawiania

Od początku zajęć instruktor opisuje na głos każdą wykonywaną czynność. Już po kilku lekcjach kursant robi to sam – ta metoda utrwala właściwe schematy działania i usprawnia proces obserwacji, a ponadto eliminuje przypadkowość działań: instruktor wie, że prawidłowe zachowanie kursanta to nie przypadek, lecz świadome działanie – i odwrotnie.

Metoda schematów

Każdy temat omawiany na zajęciach teoretycznych będzie zobrazowany ilustracją, wyjaśnieniem, rysunkiem lub filmem. Dzięki temu kursant nie tylko zrozumie dane zagadnienie, lecz także pozna konsekwencje, które się z nim wiążą.

Bez zbędnego stresu

Nasi instruktorzy nie tylko są ekspertami z zakresu przepisów i techniki prowadzenia samochodu, lecz także zostali gruntownie przygotowani pod względem metodyki nauczania, psychologii i komunikacji. Są zdyscyplinowani, życzliwi, kulturalni i profesjonalni – pod każdym względem!

Patrz i ucz się do woli

Każdy kursant ma prawo do bezpłatnych dodatkowych jazd w charakterze obserwatora. Dzięki temu będzie mógł utrwalić zarówno techniki prowadzenia samochodu, przepisy ruchu drogowego, a także zasady zachowania na drodze. Dodatkowe jazdy obserwacyjne nie będą w żaden sposób limitowane.

Nie tylko egzamin!

Wychodzimy z założenia, że jeśli ktoś jest dobrym kierowcą, to ma większe szanse na pozytywne zaliczenie egzaminu niż osoba, która zna tylko prawdopodobną trasę egzaminu i nie jest przygotowana na żadne niespodzianki na ulicy czy drodze. Jest to poparte wieloletnim doświadczeniem instruktorów, którzy z nami współpracują! Stąd nacisk, by kursant przejechał jak największy dystans po każdej drodze, po jakiej może jeździć już jako samodzielny kierowca.

Eliminujemy częste błędy

Źle wyszkoleni kierowcy czują się niepewnie na drodze, najczęściej nie potrafią także szybko podejmować właściwych decyzji. Inni bezwzględnie korzystają z pierwszeństwa, gdyż nie potrafią ocenić konsekwencji groźnych zachowań innych kierowców. Większość nie wie, jak zachowuje się samochód przy prędkości powyżej 50 km/h. Nasi absolwenci będą opuszczać Akademię jako świadomi i bezpieczni kierowcy – tacy popełniają mniej błędów niż inni.

Foto: Auto Świat
Zdasz i pojedziesz bezpiecznie

Finder Driver Assistant gromadzi dane na temat każdej lekcji – rejestruje czas jazdy, trasę, prędkości, a nawet błędy w doborze przełożeń, problemy z ruszaniem itp.

Zalety Akademii

  • Brak limitu kilometrów podczas szkolenia.Opracowane na podstawie niemieckich i szwajcarskich doświadczeń materiały szkoleniowe.Profesjonalni, kulturalni, dobrze przygotowani instruktorzy.
Foto: Auto Świat
Zdasz i pojedziesz bezpiecznie

Auta Akademii ruszają najpierw w Warszawie, Legionowie i w Toruniu. Z czasem powstanie więcej ośrodków – docelowo będą działały w całej Polsce.

Foto: Auto Świat
Zdasz i pojedziesz bezpiecznie

Jazda z prędkością do 50 km/h i tylko w mieście może i jest tania, ale nie przygotowuje kursanta do bezpiecznego prowadzenia samochodu. Akademia uczy inaczej.

Foto: Auto Świat
Zdasz i pojedziesz bezpiecznie

Na internetowej stronie Akademii każdy kursant może obejrzeć statystyki opisujące jego kurs i postępy w nauce.