Policjanci z Ostrołęki poinformowali o nietypowej kolizji, do której doszło we wtorkowy poranek na rondzie na al. I Armii Wojska Polskiego. Ze względu na całkowicie zablokowany jeden z wjazdów na rondo konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego. Utrudnienia w dotarciu do pracy mieszkańcy zawdzięczają... zbożu wysypanemu z naczepy ciężarówki.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Rondo w Ostrołęce sparaliżowane przez tony zboża

Scania z naczepą, w której przewożono 20 ton zboża, przewróciła się tak niefortunnie, że zablokowała przejazd przez fragment ronda. Z uszkodzonej naczepy wysypał się niemal cały ładunek, co było sporym wyzwaniem dla służb sprzątających miejsce zdarzenia. Dlaczego ciężarówka się wywróciła?

20 ton zboża zasypało rondo w Ostrołęce Foto: KMP w Ostrołęce
20 ton zboża zasypało rondo w Ostrołęce

– przekazali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Utrudnienia w ruchu trwały przez kilka godzin

Tuż po tym wydarzeniu policjanci wydali komunikat zachęcający kierowców do omijania miejsca, w którym wywróciła się ciężarówka. Sprzątanie było czasochłonne i skomplikowane. Aby podnieść Scanię blokującą przejazd przez rondo, najpierw trzeba było usunąć zboże z jezdni – zostało przerzucone na inną naczepę.

20 ton zboża zasypało rondo w Ostrołęce Foto: KMP w Ostrołęce
20 ton zboża zasypało rondo w Ostrołęce

Rondo na al. I Armii Wojska Polskiego w Ostrołęce było ponownie przejezdne jeszcze tego samego dnia. "Na szczęście w zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń ciała" – podsumowują policjanci.