Ponad 160 000 m² powierzchni wystawienniczej czystej motoryzacji. Oprócz nowej oferty aut seryjnych wystawcy zaprezentują swoje najnowsze auta koncepcyjne oraz innowacje z zakresu alternatywnych napędów. Nie zabraknie także oferty samochodów dostawczych, części motoryzacyjnych i wyposażenia samochodów oraz sprzętu i usług dla personalizacji i uszlachetniania aut. Także miłośnicy mobilnej rozrywki, komunikacji i nawigacji znajdą coś dla siebie.

Fanów motoryzacyjnej klasyki ucieszy obecność historycznych perełek, prezentowanych w ramach Oldtimer Arena. Równocześnie z targami AMI odbędą się Branżowe Targi Części Zamiennych, Naprawy, Pielęgnacji oraz Serwisowania Samochodów Osobowych, Użytkowych i Specjalnych AMITEC, które skierowane są przede wszystkim do przedstawicieli branży. Targi AMITEC będą trwały od 31 maja do 4 czerwca.

Podczas targów AMI 2014 swoją najnowszą ofertę aut zaprezentują wszystkie niemieckie i większość międzynarodowych koncernów motoryzacyjnych. Po wieloletniej nieobecności do Lipska wraca Mitsubishi. Ten japoński producent przedstawi na powierzchni ponad 800 m² swoją aktualną paletę modeli włącznie z samochodami z napędem elektrycznym.

Nowością w tym roku będzie część wystawiennicza „Oldtimer Arena". W hali numer 2 swoje perełki, których pojawienie się na dzisiejszych drogach zdarza się bardzo rzadko, prezentować będą firmy, prywatni kolekcjonerzy, warsztaty restauratorskie, muzea oraz kluby zrzeszające właścicieli Oldtimerów. Odwiedzający będą mieli szansę zobaczyć między innymi samochody z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia, jak i krążowniki szos z lat sześćdziesiątych, wschodnioniemieckie klasyki oraz wiele innych kultowych aut.

AMI i AMITEC: najważniejsze informacje

Terminy

AMI 31 maja - 8 czerwca 2014, w godz.: 9:00 - 18:00

AMITEC 31 maja - 4 czerwca 2014, w godz.: 9:00 - 18:00

Adres

Messe-Allee 1, 04-356 Leipzig

Bilety

bilet jednodniowy ulgowy* 36,00 zł

bilet jednodniowy 45,00 zł

bilet na całe targi 100,00 zł

* bilet jednodniowy ulgowy przysługuje uczniom, studentom do 26-tego roku życia oraz grupom min. 10-cio osobowym.

Wszystkie bilety upoważniają do wejścia na targi AMI oraz AMITEC. Dzieci do 6-tego roku życia mają wstęp bezpłatny. Każdy bilet upoważnia do bezpłatnego jednorazowego przejazdu na targi i z targów komunikacją miejską w dniu odwiedzenia targów w obszarze wyznaczonych stref. Więcej informacji na www.lvb.de.

Sprzedaż biletów

• online: www.bilety.targilipskie.pl

• w salonach empik: Warszawa, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice