W ramach wyłącznego, długoterminowego partnerstwa, Dunlop będzie dostarczać opony do samochodu sportowego BMW M3 GT2, startującego w wyścigach serii American Le Mans. Współpraca z Dunlop przyczyni się do dalszego rozwoju sportowej wersji modelu GT.

Dunlop dostarczy opony także do innych aut rajdowych BMW, skonstruowanych w oparciu o modele seryjne, takich jak BMW M3 GT4.

- Dunlopem współpracowaliśmy z powodzeniem już przy tworzeniu modelu BMW M3 GT2. Jestem bardzo zadowolony, że możemy ją kontynuować. BMW Motorsport i Dunlop mają bardzo podobne podejście do wyścigów samochodowych: chodzi w nich przede wszystkim o przeniesienie doświadczenia zdobytego na torze do produkcji modeli seryjnych. Transfer technologii zawsze miał ogromne znaczenie dla obu stron – powiedział Mario Theissen, dyrektor BMW Motorsport.

- BMW tworzy samochody seryjne i wyścigowe o najwyższych osiągach. Dunlop natomiast wprowadza do tego partnerstwa dużą liczbę nowoczesnych technologii. Nasza współpraca otwiera również nowe możliwości na rynku opon drogowych – Dunlop i BMW adresują swoją ofertę do tej samej grupy klientów – dodał Frédéric Schilling, dyrektor marki Dunlop na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Najnowsza konstrukcja opon Dunlop, oparta na technologii Dunlop Touch Technology, wprowadza rozwiązania ułatwiające kontrolę nad torem jazdy. Osiągnięcie lepszych parametrów opony było możliwe dzięki zastosowaniu konstrukcji wieloradialnej oraz profilu bieżnika wywodzącego się z opon wyścigowych.

Dunlop bierze udział w wyścigach od początku XX wieku. Dunlop świętował swój pierwszy triumf w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1924 roku i z 34 zwycięstwami na koncie pozostaje do tej pory najbardziej utytułowanym producentem opon w tym prestiżowym wyścigu.

W latach 2007 i 2008 opony Dunlop były wykorzystywane przez zespół GT2 – zdobywców tytułu mistrzowskiego w wyścigach serii Le Mans Endurance. Opony Dunlop brały także udział w mistrzostwach DTM Championship oraz w wyścigu dookoła świata Touring Car, w którym Dunlop odniósł sukces wraz z zespołem i kierowcami BMW.