Kiedy na początku roku 2006 po raz pierwszy zaprezentowano w Europie nowy Cadillac BLS zanosiło się na sukces. Cadillac twierdził, że samochód zbudowany na platformie modelu Saab 9-3 w pełni odpowiada żądaniom Europejczyków. Jednak jak dotąd sprzedaż nie idzie po myśli szefów spółki. Oczekiwane były sprzedaże czterocyfrowe, ale modelowi BLS nie udało się ich osiągnąć. Zdecydowano się więc na kolejny krok w kierunku gustów europejskich klientów, tak więc właśnie przedstawia się wersja kombi. Ciekawostką jest fakt, że jest to pierwsze kombi w 104-letniej historii marki Cadillac.

Kombi zadebiutuje podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie. Zaprezentuje się wyłącznie z doładowanymi silnikami. W ofercie znajdą się dwie jednostki wysokoprężne i trzy benzynowe, dla mocniejszego diesla będzie to premiera pod maską BLS. W listopadzie, kiedy BLS Wagon wchodził będzie na rynek, zaprezentuje się także jednostka mogąca spalać mieszankę bioetanolu i benzyny E85. Będzie to silnik BioPower zapożyczony od firmy Saab.

Słabszy 4-cylindrowy diesel o pojemności 1,9 l osiąga moc maksymalną 110 kW (150 KM), w mocniejszym zastosowano 2-stopniowe doładowanie i system bezpośredniego wtrysku paliwa common-rail. Dzięki temu jednostka produkuje 132 kW (180 KM) i 400 Nm. W zależności od silnika i preferencji klienta siła napędowa może być przenoszona na koła za pośrednictwem 5-biegowej manualne skrzyni biegów albo 5- lub 6-biegowego automatu.

Miłośnikom jednostek benzynowych Cadillac BLS Wagon zaoferuje dwa doładowane silniki o pojemności 2,0 l oferujące 129 kW (175 KM) i 154 kW (210 KM). Na szczycie oferty stanie 6-cylindrowy silnik w układzie V o pojemności 2,8 l z 2-komorową turbosprężarką i systemem zmiennych faz rozrządu zaworów ssących. Najmocniejsza jednostka produkuje 188 kW (255 KM) przy 5500 obr./min i moment obrotowy 365 Nm w zakresie 1800-4500 obr./min.

Jeśli chodzi o rozmiary, Wagon urośnie na długość o 36 mm do 4716 mm. Szerokość włącznie z lusterkami wstecznymi to 2038 mm, a wysokość z relingami dachowymi 1543 mm. Na karoseriach typu kombi Europejczycy lubią dobry dostęp do bagażnika. Cadillac BLS zaoferuje pojemność podstawową 419 l, która po złożeniu tylnej kanapy zwiększa się do 1285 l, czyli prawie tyle samo co w wypadku modelu Saab 9-3 SportCombi.

Nabywcy nowego Cadillaca BLS Wagon mogą do swojego samochodu zamówić np. elitarny zestaw audio BOSE, nawigację DVD z wyświetlaczem dotykowym czy hands-free z bluetooth i zdalnym sterowaniem na kierownicy. Samochód sprzedawany będzie w czterech wersjach wyposażenia: Business (np. 16-calowe alufelgi, klimatyzacja, radio z CD), Elegance (np. 17-calowe alufelgi, 2-strefowa klimatyzacja, przednie fotele regulowane elektrycznie w ośmiu kierunkach, drewniane panele wykończenia wnętrza), Sport (np. 18-calowe alufelgi, obniżone zawieszenie, aluminiowe panele wykończenia wntętrza) i najwyższej Sport Luxury (wersja Sport + przednie lampy biksenonowe, podgrzewane skórzane fotele sterowane elektrycznie, drewno zamiast aluminium) dostępnej wyłącznie z silnikami 2,8 l i 1,9 l.