W Tallinnie, podczas konferencji prasowej, Urmo Aava ogłosił plany na sezon 2008. 28-letni Estończyk zaskoczył wszystkich. Wcześniej mówiło sie bowiem, że całkiem możliwe są jego starty Fordem Focusem WRC.

Tymczasem Aava został trzecim kierowcą Citroën Sport i zaliczy aż dziesięć rund Mistrzostw Świata w modelu C4 WRC (w specyfikacji 2007). Partnerem w samochodzie będzie Kuldar Sikki.

Program startów obejmuje rajdy: Szwecji, Jordanii, Sardynii, Grecję, Turcji, Finlandii, Niemcy, Korsyki, Katalonii i Walii, a także jedene zawody w Estonii.

Rajdówka serwisowana będzie przez mechaników z Citroën Sport. Załoga będzie posiadała dostęp do informacji dotyczących na przykład ustawienia samochodu, czy danych pogodowych francuskiego zespołu fabrycznego.

Urmo Aava w ubiegłym roku startował Suzuki Swift S1600 i wywalczył w klasyfikacji Mistrzostw Świata JRC drugie miejsce. Zwyciężył Szwed Per Gunnar Anderson.

Podstawowymi załogami zespołu Citroën Sport są Sébastien Loeb i Daniel Elen oraz Daniel Sordo i Marc Marti.