Oficjalny list do Roberta ukazał się na wielu niemieckich stronach internetowych, a także na oficjalnej stronie Nicka Heidfelda.

Robert, czy to widziałeś? Na swoim kasku wydrukowałem Twoje logo i miałem polską flagę. Chciałbym, żebyś wiedział, że myślę o Tobie. Chciałem pokazać fanom, że jesteś częścią Formuły 1 i to trzecie miejsce jest także Twoje! Podczas jazdy wielokrotnie myślałem o Tobie. Wiem co teraz myślisz: Lotus Renault zbudował taki wspaniały samochód, chcę jak najszybciej powrócić i go poprowadzić. Możesz to zrobić. Życzę wszystkiego najlepszego podczas rehabilitacji. Wracaj szybko! Twój Nick

Obaj kierowcy w latach 2006-2009 byli członkami zespołu BMW Sauber. Robert wygrał jedyny wyścig, a Nick najwyżej plasował się na drugiej pozycji. Niemiec jest jednak obecnie rekordzistą niecodziennej statystyki. Spośród obecnie jeżdżących w Formule 1 kierowców, którzy nie wygrali żadnego wyścigu ma najwięcej miejsc na podium.

Nick Heidfeld zaliczył 174 wyścigi, w których 8 razy był drugi i 5 razy trzeci. Po raz pierwszy na podium stanął 10 lat temu, gdy w barwach zespołu Red Bull Sauber Petronas minął linię mety Grand Prix Brazylii 2001 na trzeciej pozycji.