Logo
WiadomościAktualnościCzy nowa Mazda2 będzie produkowana we Włoszech?

Czy nowa Mazda2 będzie produkowana we Włoszech?

Autor Robert Rybicki
Robert Rybicki

Fiat poszukuje partnera do obniżenia ksztów realizacjio nowych projektów. Jedną z możliwości jest współpraca z japońską Mazdą, dla której produkcja w Europie oznacza znaczne obniżenie cen aut importowanych z Japonii

Czy nowa Mazda2 będzie produkowana we Włoszech?
Auto Świat
Czy nowa Mazda2 będzie produkowana we Włoszech?

Już w maju 2012 r. poinformowano o podjęciu włosko-japońskiej współpracy przy tworzeniu nowego małego roadstera z tylnym napędem. Kolejnym etapem ma być zaprojektowanie paltformy dla małych modeli, co pozowli na znaczne obniżenie kosztów obu producentów.

Jednym z wariantów jest połączenie interesów przy projektowaniu nowego Fiata Punto i Mazdy2. Japoński model produkowany ma platforme z Forda Fiesta, ale nie jest produkowany w Europie, co oznacza małą konkurencyjność cenową. Jedną z możliwości jest produkcja Mazdy2 w Melfi, zakładzie, który dysponuje wolnymi mocami przerobowymi.

Autor Robert Rybicki
Robert Rybicki
Powiązane tematy: