Nowy zakład działu Delphi Powertrain System, zostanie wyposażony w sprzęt i urządzenia w drugiej połowie 2007 roku. Zakład jest zlokalizowany w Iasi, w północno-wschodniej Rumunii. Lokalizacja fabryki w istniejących już obiektach do końca bieżącego roku zapoczątkuje pierwszą fazę produkcji. Delphi ma dalsze plany rozwoju, które obejmują dodatkowe fazy nowych inwestycji, związane z produktami, na które firma zdobyła nowe kontrakty. Te kolejne wielomilionowe inwestycje dotyczą nowego budynku, maszyn, wyposażenia i będą stanowiły fazy wieloletniego zaangażowania Delphi w Iasi. Rada Dyrektorów Delphi ma podjąć decyzję dotyczącą dalszej części projektu, docelowo dającego zatrudnienie ponad 1000 pracownikom i łączne inwestycje przekraczające 100 milionów Euro.

„Ostatnio udało nam się pozyskać wiele nowych programów i zdobyć wielu nowych klientów, szczególnie dla systemów zarządzania silnikiem Diesla kompatybilnych z normą Euro V. Musimy również wspierać naszą szybko rosnącą bazę klientów w Europie Środkowej iWschodniej. Potrzebowaliśmy nowego zakładu, aby być w stanie podtrzymać ten zrównoważony rozwój” - powiedział Jose Avila, dyrektor działu Delphi Diesel Systems. „Delphi jest kluczowym graczem na światowym rynku silników Diesla i ten nowy zakład wzmocni naszą pozycję”.

Planowany nowy zakład pozwoli Delphi na zwiększenie swoich mocy produkcyjnych w zakresie komponentów do silników Diesla. Na całym świecie, grupa Delphi ma obecnie 13 zakładów, w których produkuje się systemy zarządzania silnikami Diesla: w Brazylii, Korei, Indiach, Turcji, Meksyku, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii - a teraz planuje również rozpocząć działalność w Rumunii. Zadaniem zakładu w Iasi będzie produkcja komponentów do silników Diesla i wytwarzanie precyzyjnych komponentów wtrysków paliwa – głównie pomp i wtryskiwaczy dla systemów common-rail dla różnych klientów z całego świata.

Proces rekrutacji już się rozpoczął. Michel Stanciu - dyrektor do spraw produkcji i strategii w Delphi Diesel Systems, jest jedną z osób nierozerwalnie związanych z podjęciem decyzji o lokalizacji zakładu w Rumunii – mówi, że robotnicy w fabryce zostaną odpowiednio przeszkoleni. „W Iasi istnieje zaplecze dobrze wykwalifikowanych pracowników, spośród których wybierzemy nasz zespół”, powiedział Stanciu. „Aby wydobyć te talenty, każdy z nowych pracowników przejdzie rozbudowany program szkolenia”. Stanciu, z pochodzenia Rumun, był kluczową osobą, dzięki której projekt nowej fabryki ulokowany został w Rumunii i oczekuje obustronnych korzyści zarówno dla korporacji Delphi, jak i kraju.

„Oczekujemy dalszej bliskiej współpracy z przedstawicielami władz, agencjami rozwoju gospodarczego oraz szkołami wyższymi, aby pomyślnie przeprowadzić naszą długoterminową inwestycję” – dodaje Stanciu.

Wymagana prezycja

Opracowany przez Delphi System Multec Common Rail

Opracowany przez Delphi system wtrysku paliwa typu Multec dla silników wysokoprężnych Comon-Rail jest powszechnie stosowany w przemyśle samochodowym. To wartościowy, konkurencyjny cenowo system serwo-hydrauliczny, który zapewnia nie tylko wysoką efektywność działania silnika, ale jest przy tym prosty konstrukcyjnie i wytrzymały. Dodatkowo opracowany przez Delphi dla silników common-rail system Multec jest łatwy do umieszczenia w samochodzie i zajmuje mniej miejsca niż systemy oferowane przez konkurencję. Wielu wiodących producentów samochodów na całym świecie wybrało produkt Delphi a nie produkt oferowany przez konkurencję. Wśród klientów znajdują się: Ford PAG, Hyundai, Kia, PSA Peugeot Citroën, Renault-Nissan, Ssangyong czy Suzuki.

Duże doświadczenie

Inżynierowie Delphi mają wyjątkowe doświadczenie w dziedzinie sterowania systemami doprowadzenia powietrza, paliwa i wydzielania spalin. Ponieważ w trakcie pracy mają oni rozeznanie we wszystkich tych systemach, mogą z łatwością zgrać je tak, by w sposób optymalny współpracowały ze sobą. Ta kompleksowa wiedza i przegląd działania wszystkich systemów pozwala inżynierom Delphi na zaprojektowanie najlepszych możliwych systemów wtrysku paliwa, zgodnych z wymaganiami producentów samochodów.

Dział Delphi Powertrain Systems

Dział Delphi Powertrain zapewnia trwałe technologie dla skomplikowanych wyzwań, pomagając swoim klientom w opracowaniu samochodów, które osiągają znakomite wyniki, są niezmiernie wyrafinowane i spełniają normy emisji spalin. Komponenty te obejmują wielopunktowe i bezpośrednie systemy wtrysku benzyny, system common-rail, systemy pomp rotacyjnych dla Diesla dla szerokiego zakresu zastosowań oraz Elektroniczne Zestawy Wtryskiwaczy Elektryczne Zestawy Pomp dla ciężarówek. Wszystkie te rozwiązania Delphi są uzupełnione przez nowoczesne systemy zasilania paliwem, systemy kontroli parowania paliwa, systemy kontroli skrzyni biegów i napędu zaworów oraz systemy końcowej obróbki i uzdatniania spalin.