E85 Viper i jego właściciel Karl Jacob zaatakowali rekord świata na jedną milę (1,6 km) ze startu zatrzymanego. Swój cel osiągnęli na lotnisku Oscoda-Wurtsmith w stanie Michigan. Określoną odległość Viper pokonał w ciągu 27,41 sekundy, a na końcu jednej mili osiągnął prędkość maksymalną 355 km/h.

- Jeździć ekologicznie, to nie musi oznaczać jeździć wolno - powiedział Jacob, a po ustanowieniu nowego rekordu dodał: Zbudowaliśmy ten samochód w celu ustanowienia nowego rekordu świata, ale także w celu zwrócenia uwagi na znaczenie paliw ekologicznych. Chcieliśmy udowodnić, że także przy zasilaniu silnika paliwem E85 można jeździć szybko i ekologicznie.

Modernizacją Vipera SRT - 10 zajmował się Ron Misjak z firmy SVS, która specjalizuje się w modyfikacji jednostek napędowych. Silnik dziesięciocylindrowy Vipera był przystosowany do zasilania biopaliwem E85, a w celu podniesienia mocy zastosowano dwie turbosprężarki, co pozowoliło na osiągnięcie mocy 883 kW (1200 KM). Zmodyfikowane zostało podwozie, układ hamulcowy, system wydechowy, a w desce rozdzielczej wymieniono niektóre elementy i zainstalowano system head-up. Całkowite przygotowanie pojazdu zajęło dokładnie jeden rok.