Samochody z elementami wykonanymi ze złota to oczko w głowie swoich właścicieli. Zazwyczaj na takie ekstrawagancje pozwalają sobie szejkowie czy olejowi potentaci, w szczególności Rosjanie. Przeważnie nabywcy takich samochodów rywalizują między sobą i starają zwrócić na siebie większą uwagę. I żeby było jasne – bogaci sięgną po wszystko, co tylko da im przewagę nad konkurencją.

Wie o tym włoski tuner Fenice Milano, który pod nazwą Diva wprowadził złoty program dla modelu Rolls Royce Ghost dostępny w trzech kolorach: granatowym, brązowym i białym z płatkami z 24-karatowego złota. Kawałki ze złota można zobaczyć m.in. na zewnątrz – na masce, atrapie chłodnicy czy innych częściach. I podobnie jak złocenia we wnętrzu czynią ten samochód prawdziwym duchem na drodze.

We wnętrzu złote akcenty znajdziemy na kierownicy, desce rozdzielczej, minibarze i wszędzie tam, gdzie tylko było to możliwe. Niezależnie od części pokrytych złotem, tuner popracował także nad oprogramowaniem, zawieszeniem i układem wydechowym modelu Fenice Rolls Royce Ghost. Cena – 255 tys. dolarów do już i tak ogromnej kwoty.