To ósme zwycięstwo z rzędu dla Dunlopa i 25. w historii wyścigów Bol d’Or, co nie udało się żadnemu innemu producentowi opon.

Francuska grupa Suzuki Endurance Racing Team No.1, z motocyklistami: Vincentem Philippem, Matthieu Lagrive i Julienem Da Costa triumfowała w wyścigu przed siostrzanym zespołem Suzuki Endurance Racing Team No.2i Yamaha Austria Racing Team.

Wszystkie trzy zespoły ścigają się na oponach Dunlopa. Zwycięstwo w wyścigu Bol d’Or oznacza dla zespołu Suzuki Endurance Racing Team No.1wygranie FIM Endurance World Championship na jeden wyścig przed zakończeniem sezonu. Jest to dziewiąte zwycięstwo tego zespołu w historii Mistrzostw i czwarta wygrana z rzędu.

FIM Endurance World Championship jest najważniejszą imprezą sportową sezonu dla Dunlopa. Prawie połowa startujących w nim zespołów używa opon tego producenta. Na wyścig zostało wysłanych łącznie 3800 opon oraz 15 pracowników technicznych Dunlopa.

- Gratulujemy Suzuki Endurance Racing Team No.1 ponownego zdobycia tytułu. Tak, jak przewidywaliśmy, był to jeden z najtrudniejszych i najbardziej zaciętych wyścigów w tym sezonie – powiedział Adam Baranowski, Menedżer ds. opon motocyklowych w Goodyear Dunlop Tires Polska. Na początku rywalizacji deszcz spowodował wiele wypadków i zmusił kilka zespołów do wycofania się z wyścigu. W takich warunkach zdecydowane zwycięstwo zespołu Suzuki Endurance Racing Team No.1, który przekroczył linię mety 7 okrążeń przed siostrzanym zespołem i 9 przed kolejnym jest jeszcze bardziej imponujące. Starty w wyścigach wytrzymałościowych endurance są niezbędnym elementem programu rozwojowego Dunlopa ‘Race to Road’, dzięki któremu możemy sprawdzić opony w najbardziej wymagających warunkach.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących w świecie producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych.