Legendarna terenówka Toyoty będzie dostępna w polskich salonach firmy do jesieni 2015 roku. Ze względu na ograniczoną liczbę egzemplarzy, zamówienia są przyjmowane do końca kwietnia.

Aby podkreślić wyjątkowość ostatniej generacji modelu V8 Toyota Motor Poland stworzyła limitowaną wersję specjalną, o nazwie „Land Cruiser V8 Limited”.

Specyfikacja bazuje na najbogatszym wariancie Prestige + Invincible, do którego dodane zostały:

- 4-strefowa klimatyzacja i podgrzewana tylna kanapa

- system telematyczny MetaTrak z aplikacją mobilną

- oznaczenia „Limited”

Toyota Land Cruiser V8 jest jednym z największych samochodów osobowych seryjnie oferowanych w Europie. Jako rasowa terenówka, z nadwoziem opartym na ramie, stałym napędem na cztery koła, mocnymi silnikami V8, najnowocześniejszą technologią i bogatym wyposażeniem, od lat jest synonimem trwałości, dzielności terenowej i najwyższego poziomu luksusu, pozostając pojazdem bez bezpośredniej konkurencji rynkowej.

Od jesieni br. Land Cruiser V8 nie będzie sprzedawany przez Toyotę w krajach Unii Europejskiej, gdzie do tej pory osiągał udział ok. 15% w segmencie aut 4x4 Premium. Model nadal będzie dostępny w Europie Wschodniej, w krajach takich jak Ukraina, Rosja, Kazachstan czy w krajach kaukaskich.