Doswiadczony, 25-letni Klien, będzie pełnił rolę trzeciego kierowcy (rezerwowego) oraz pierwszego testera. Drugim kierowcą testowym został 23-letni Asmer.

- Chcieliśmy mieć trzeciego kierowcę posiadającego doświadczenie w Formule 1 joraz obiecującego młodego zawodnika, aby szkolić go do poziomu Formuły 1 - powiedział Mario Theissen, szef zespołu. Christian może w każdej chwili zastąpić jednego z naszych zawodników, gdyby nie mógł on wystąpić w wyścigu Grand Prix. Marko prowadził nasz bolid cztery razy od 4 grudnia i poczynił postępy.

- Jestem bardzo zadowolony, że stałem się częścią zespołu w 2008 roku i zostałem zaangażowany w Formułę 1 - powiedział Christian Klien.

24-letni Marko Asmer dołączył do teamu BMW Sauber Junior Team. Dzięki zmianom w regulaminie testów, będzie on mógł w tym sezonie ponownie usiąść za kierownicą bolidu Formuły 1.

- Zawsze liczyłem na okazję dostania się do Formuły 1 - powiedział Asmer. Wiele się nauczyłem podczas testów w Jerez i Walencji, ale także jako widz i obserwator. Zostałem zaakceptowany przez zespół i zaadaptowałem się bez problemu.