Robert Kubica: Już wczoraj mieliśmy dobre przeczucia, ponieważ udowodniliśmy, że jesteśmy całkiem konkurencyjni. Gdy zmieniliśmy silnik przed porannym treningiem, od początku zacząłem tracić prędkość na prostych. Niestety nie byliśmy w stanie rozwiązać tego problemu przed kwalifikacjami. To trochę pechowe, gdyż po raz pierwszy w tym sezonie mamy bardzo konkurencyjny bolid. Mam nadzieję, że rozwiążemy ten problem do jutra. Spodziewam się zaciętego wyścigu, gdyż stawka jest bardzo wyrównana.

Nick Heidfeld: Dzisiejszy, dobry wynik jest oczywiście bardzo ważny dla naszego zespołu. Po ogłoszeniu wycofania się BMW ze sportu pracujemy nad zabezpieczeniem przyszłości teamu w Hinwil. Nikt się nie podał w tym trudnym okresie, a dzisiejszy wynik jest nagrodą za to. Odrobiliśmy pracę domową podczas treningów, dokonaliśmy kilku zmian, jestemzadowolony z balansu bolidu. Fakt, że bolidy z sezonu 2009 jeżdżą tutaj po raz pierwszy ze średnią siłą dociskającą, jak sądzę jest powodem, dla którego pozycje startowe są tak odmienne w porównaniu do poprzednich wyścigów. W Q2 najpierw utknąłem w korku, a potem na drugim wyjeździe miałem niedobry zestaw opon, dlatego wiedziałem, że pojadę szybciej jak dostanę się do Q3. Nadal nie miałbym nic przeciwko mokremu wyścigowi, pomimo, że jestem trzeci i nie braliśmy wcześniej pod tym kątem ilości paliwa i poziomu dociskającego.

Mario Theissen, szef zespołu: Tak jak stało się podczas kilku wyścigów w tym sezonie, układ sił mocno się odwrócił - komentuje. Oczywiście, jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanego wyniku. Po raz pierwszy w tym sezonie byliśmy w stanie odzyskać miejsca, które bezpiecznie uzyskiwaliśmy przed rokiem. Wygląda na to, że nasz bolid i te opony stanowią całkiem dobrą kombinację na tym torze. To sprawia, że czuję się pewnie przed jutrzejszym wyścigiem. Gratulacje dla Giancarlo Fisichelli i Force India z okazji zdobycia pierwszego pole position w historii teamu.

Willy Rampf, koordynator techniczny: Oczywiście trzecia i piata pozycja w kwalifikacjach jest fantastycznym wynikiem. Wczorajsze rezultaty pokazały, że nasze osiągi mogą być tutaj bardzo dobre. W nocy poprawiliśmy ustawienia bolidu i dowiedzielismy się całkiem sporo o optymalnym wykorzystaniu opon. To była podstawa do udanych kwalifikacji. Po ciężkich ostatnich tygodniach, wynik w Q3 jest nagrodą dla całego zespołu, który pracował pełną parą nad dalszym rozwojem samochodu. Wielkie podziękowania dla całego zespołu.