Red Bull zdobył pierwsze pole position, wywalczył pierwsze zwycięstwo i pierwszy podwójny triumf w wyścigu.

Grand Prix Chin 2009 było 806 wyścigiem w historii Formuły 1. Red Bull jest 34 zespołem, który wygrał. Jest 22 zespołem, który triumfował podwójnie i 38 zespołem, którego kierowca wywalczył pole position.

Sebastian Vettel wygrał po raz drugi w swojej karierze – startem z pole position do mokrego wyścigu za samochodem bezpieczeństwa. Przekroczył granicę 50 punktów zdobytych w wyścigach Grand Prix Formuły 1.

Drugie miejsce Marka Webera jest jego najlepszym wynikiem w karierze (zaliczył 124 Grand Prix), dotychczas miał na koncie dwa trzecie miejsca.

Kierowca startujący z pole position wygrał w tym roku każdy wyścig. Buton w Australii i Malezji, Vetel w Chinach. W tym roku trzy razy zdarzyło się, że kierowca nie pokonał wymaganego dystansu wyścigu (90 proc.) z powodu awarii technicznej – dwa razy był to Felipe Massa.

Heikki Kovalainen po raz pierwszy w tym sezonie ukończył wyścig, dwa poprzednie kończył już na pierwszym okrążeniu.

Jenson Buton po raz trzeci skończył wyścig na podium i wyrównał swój rekord z 2004 roku.

Nick Heidfeld powiększył rekord kolejno ukończonych wyścigów do 31. Na ostatnim okrążeniu ukończył 23, a więc o jeden mniej niż Michael Schumacher.

Lewis Hamilton po raz pierwszy w swojej karierze ukończył wyścig na szóstej pozycji. Jedynym punktowanym miejscem, na którym jeszcze nie ukończył wyścigu, jest ósme.

Sebastien Buemi po raz pierwszy awansował do trzeciej części sesji kwalifikacyjnej i start z dziesiątego miejsca jest jego najlepszym w dotychczasowej karierze.

Ferrari po trzech wyścigach nie ma ani jednego punktu i jest to najgorszy start do sezonu od 1981 roku. Jeszcze bez punktów pozostaje zespół Force India. Adrian Sutil (Force India) wycofał się z wyścigu, gdy zajmował szóste miejsce i pozostało sześć okrążeń do końca. W ubiegłym roku w Monaco wycofał, gdy zajmował czwarte miejsce, a do końca pozostały cztery okrążenia.

Sutil uszkodził podczas deszczu bolid w Monaco, gdy miał za sobą ówczesnego mistrza świata Kimi Raikkonena. W Szanghaju podczas deszczu uderzył w bandę, gdzy miał za sobą aktualnego mistrza świata Lewisa Hamiltona.

Nelson Piruet zaliczył 21 wyścig obok Fernando alonso, ale ani razu nie pokonał Hiszpana w kwalifikacjach.

Tegoroczny wyścig w Chinach był szóstym w historii i trzecim w deszczu. Statystycznie Grand Prix Chin jest wyścigiem, w którym istnieje największe prawdopodobieństwo opadów.

Red Bull jest zespołem austriackim, ale zawodnicy na podium usłyszeli hymn brytyjski. Zespół ma swoją siedzibę w angielskim mieście Milton Keynes, ale do Formuły 1 przystąpił z austriacką licencją OAMTC (Osterreichischer Automobil, Motorrad und Touring Club), właściciel Dietrich Mateschitz jest Austriakiem, podobnie jak firma Red Bull GmbH.