Międzynarodowa drużyna Hyundaia nie weźmie oczywiście udziału w turnieju, ale będzie odgrywać rolę ambasadora marki w czasie największego wydarzenia piłkarskiego tego roku. Jej piłkarzami są: Iker Casillas (Hiszpania), Łukasz Podolski (Niemcy), Giuseppe Rossi (Włochy), Karim Benzema (Francja) i Daniel Sturridge (Anglia).

„Pięciu przedstawicieli Team Hyundai jest dla siebie rywalami, kiedy pomyślimy o ich spotkaniu na boisku w trakcie zbliżających się Mistrzostw. Jednak łączy ich wszystkich ogromna pasja do piłki nożnej i z tym większą przyjemnością widzimy ich zjednoczonych pod szyldem Hyundaia” - powiedział Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.

Koreański producent uruchomił równocześnie akcję charytatywną skierowaną na pomoc utalentowanym sportowo, młodym zawodnikom, którzy w przyszłości, tak jak ambasadorzy marki, mogą wyrosnąć na światowej klasy piłkarzy. Na globalnym profilu Hyundaia na faceooboku można oddawać głosy na zawodników. Każdy głos to 1 euro na cel charytatywny.

Hyundai Motor Company jest partnerem UEFA od 12 lat. Koreański producent był sponsoremEuro 2000 w Belgii i Holandii, Euro 2004 w Portugalii i Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii, a teraz dostarczy flotę ponad 350 pojazdów na potrzeby turnieju Euro 2012, które zostanie rozegrane na boiskach Polski i Ukrainy.

Hyundai ma swoją drużynę na Euro 2012 Foto: Auto Świat
Hyundai ma swoją drużynę na Euro 2012