b>Łukasz Komornicki, po przerwie, powrócił do sportu (trudno bowiem "zaliczyć" mu ubiegłoroczne, wyrywkowe starty w samochodzie wyścigowym). Zawodnik planuje występy za kierownicą wyścigowego Porsche 997 GT3 w Długodystansowych Mistrzostwach Polski (wspólnie z Maciejem Stańco). Głównym celem jest jednak powrót do rajdów terenowych, w których uczestniczyć będzie ze "stałym" pilotem, Rafałem Martonem.

Przypomnieć należy, że załoga Kormonicki - Marton ustanowiła w 2004 roku polski rekord Dakaru w kategorii załóg samochodowych, uzyskując czternaste miejsce w klasyfikacji generalnej. W tym sezonie jeździć będą w samochodzie SMG Buggy w barwach zespołu Diverse Extreme Team.

Prolog rajdu wygrał obrońca Pucharu FIA w rajdach typu Baja, Marc Blazquez Roura wygrał prolog. Na 7-kilometrowej próbie pokonał o 1,3 sekundy Słowaka Jozefa Sykorę, drugiego w punktacji FIA International Cup 2006.

Niespodzianką była trzecia lokata Borisa Gadasina

Polacy na prologu uzyskali 24 czas. Tuż za naszą załogą znalazł się aktualny mistrz Włoch, Roberto Ciampolini, a Kenjiro Shinozuka uzyskał 39 czas.