Sukces dobrze dysponowanej ekipy Forda byłby zapewne większy. Niestety, po uszkodzeniu klatki bezpieczeństwa musiał z rajdu wycofać się Mikko Hirvonen. Mistrzem świata w kategorii Super 1600 został Szwed Patrik Sandell, który w Wielkiej Brytanii zajął 5 lokatę.Pozostali kandydaci do tytułu skończyli na dalszych pozycjach lub też w przepaści na odcinku Trawscoed 2, jak Per-Gunnar Andersson. Wales Rally GB w kategorii Junior wygrał Estończyk Jaan Molder, który jechał Suzuki Swiftem, wcześniej używanym przez Michała Kościuszkę. Dwie polskie załogi startujące na szutrowych trasach Walii zajęły odległe miejsca. Michał Sołowowi Maciej Baran (Mitsubishi Lancer Evo) po wielokrotnych kłopotach z hamulcami osiągnęli metę na 40 pozycji, natomiast MaciejOleksowicz i Andrzej Obrębski (Subaru Impreza) ukończyli zawody na 70 miejscu.