To pierwsze zwycięstwo Rossiego w obecnym sezonie i 88. w karierze.

Rossi startował do wyścigu z drugiego miejsca. Pole position wywalczył lider klasyfikacji generalnej GP Hiszpan Dani Pedrosa. Na czwartym okrążeniu Rossi wyprzedził rywala i nie oddał prowadzenia do mety.

Trzeci był obrońca tytułu mistrza świata Australijczyk Casey Stoner.

Lider klasyfikacji MotoGP przed wyścigiem w Szanghaju Jorge Lorenzo w piątek podczas oficjalnych treningów miał groźnie wyglądający wypadek. Zawodnik wprost z toru został przewieziony do szpitala z podejrzeniem obrażeń obydwu kostek.

Lekarze nie stwierdzili jednak u niego poważniejszych obrażeń i Hiszpan otrzymał zgodę na start. Rywalizację ukończył na czwartym miejscu.

W klasie 250 cm3 triumfował lider GP Fin Mika Kallio, w 125 cm3 zwyciężył Włoch Andrea Iannone.

Lider klasyfikacji generalnej 125 cm3 Włoch Simone Corsi na czwartym okrążeniu został potrącony przez innego zawodnika, miał wywrotkę i wycofał się z wyścigu.

Źródło: PAP

GRAND PRIX SZANGHAJU

Wyniki w klasie MotoGP

Wyniki w klasie 250cm3

Wyniki w klasie 125 cm3

MiejsceKierowca (Kraj - Motor)Czas / strata1.Andrea Iannone (Włochy- Aprilia)46.02,2752.Mike di Meglio (Francja- Derbi)3,355 sek.3.Gabor Talmacsi (Węgry -Aprilia)3,451 sek.4.Pol Espargaro(Hiszpania - Derbi)14,028 sek.5.Stefan Bradl (Niemcy - Aprilia)23,853 sek.6.Joan Olive (Hiszpania -Derbi)31,962 sek.

KLASYFIKACJA MISTRZOSTW ŚWIATA PO GP HISZPANII

Klasa MotoGP

MiejsceKierowca (Kraj - Motor)Punkty1.Dani Pedrosa (Hiszpania- Honda)812.Jorge Lorenzo(Hiszpania - Yamaha)743.Valentino Rossi (Włochy- Yamaha)724.Casey Stoner (Australia- Ducati)565.Loris Capirossi (Włochy- Suzuki)336.James Toseland (W.Brytania - Yamaha)33

Klasa 250 cm3

MiejsceKierowca (Kraj - Motor)Punkty1.Mika Kallio (Finlandia - KTM)822.Mattia Pasini (Włochy Aprilia)613.Hector Barbera (Hiszpania - Aprilia)494.Yuki Takahashi (Japonia - Honda)465.Hiroshi Aoyama (Japonia - KTM)446.Avaro Bautista (Hiszpania - Aprilia)39

Klasa 125 cm3

MiejsceKierowca (Kraj - Auto)Punkty1.Simone Corsi (Włochy -Aprilia)592.Joan Olive (Hiszpania -Derbi)503.Nicolas Terol(Hiszpania - Aprilia)504.Mike di Meglio (Francja- Derbi)495.Stefan Bradl (Niemcy -Aprilia)486.Sergio Gadea (Hiszpania- Aprilia)32