Włoch wygrał wyścig o Grand Prix USA w klasie MotoGP, rozegrany na torze w Indianapolis.

Zawody odbywały się w deszczu. Finałowy wyścig został przerwany na osiem okrążeń wcześniej niż planowano. W klasie 250 cm3 organizatorzy zdecydowali się nawet na odwołanie zawodów.

Valentino Rossi prowadził pewnie i ostatecznie wyprzedził Nickyego Haydena ze Stanów Zjednoczonych (Repsol Honda) oraz kolegę z zespołu Fiat Yamaha - Jorge Lorenzo z Hiszpanii.

Rossi na cztery eliminacje przed zakończeniem Mistrzostw Świata posiada 87 punktów przewagi nad Caseyem Stonerem.

W klasie 125 cm3 najszybsi byli Hoiszpanie: wygrał Nicolas Terol (Aprilia) przed Polem Espargaro (Derbi).

Klasa 125 cm3

MiejsceKierowca (Kraj - Motor)Pkt.1. Mike di Meglio (Francja- Ajo Motorsport)1922. Simone Corsi (Włochy -Jack&Jones WRB)1673. Gabor Talmacsi (Węgry -Bancaja Aspar)1494. Stefan Bradl (Niemcy -Grizzly Gas Kiefer)1425. Nicolas Terol(Hiszpania - Jack&Jones WRB)1386.Joan Olive (Hiszpania -Belson Derbi)118