Duże pomieszczenia konferencyjne z dostępem do imponującego tarasu dachowego czekają na gości różnego rodzaju spotkań. Włączona w wystawę ekskluzywna restauracja "Christophorus" stanowi uzupełnienie stuttgarckiej gastronomii najwyższej klasy.

Muzeum z archiwum Porsche łączy w jednym miejscu całe historyczne spektrum tego producenta samochodów sportowych. Specjaliści ze szklanego warsztatu mieszczącego się w muzeum dbają, by wystawiane samochody - lub historyczne pojazdy znajdujące się w prywatnych rękach - zawsze były w doskonałym stanie technicznym

Muzeum Porsche, utrzymane jest w całości w kolorze białym, a jego bryła opiera się tylko na trzech podporach - przez to jakby unosiła się w powietrzu. Roman Delugan z wiedeńskiego biura architektonicznego Delugan Meissl Associated Architects, autor projektu wybranego w styczniu 2005, od samego początku w centrum uwagi postawił gości zwiedzających muzeum: "Architektura nie powinna być widziana tylko jako obiekt, lecz musi oddziaływać także na ciało i zmysły człowieka. Dzięki temu muzeum kosmos Porsche będzie w zasięgu ręki każdego."

Porsche spodziewa się przynajmniej 200.000 gości rocznie. Już dotychczasowe muzeum na terenie zakładu, w którym mieściło się zaledwie 20 eksponatów, odwiedzało co roku około 80.000 gości. Historyczna kolekcja Porsche AG obejmuje łącznie 400 samochodów wyścigowych i sportowych. Ponieważ prawie wszystkie wystawiane samochody biorą jeszcze udział w rajdach pojazdów zabytkowych, prezentowane w "Muzeum na kołach" eksponaty ciągle się zmieniają. Dzięki temu nawet kolejne odwiedziny wystawy zawsze stanowią pewnego rodzaju niespodziankę.

Nowe Muzeum Porsche będzie otwarte jest codziennie oprócz poniedziałków, w godzinach 9.00 – 18.00. Wstęp dla dorosłych kosztuje osiem euro (ze zniżką: cztery euro), wstęp dla dzieci do lat 14 w towarzystwie osoby dorosłej jest bezpłatny.