Drogi krajowe są przejezdne, ale cały obszar województwa jest teraz objęty opadami śniegu - powiedział dyżurny punktu informacji drogowej lubelskiego oddziału GDDKiA.

Najintensywniejsze opady są w rejonie Krasnegostawu, Chełma, Zamościa.

Najtrudniejsza sytuacja drogowa jest na drodze nr 74 Zamość – Frampol oraz na drodze nr 17 Zamość - Tomaszów Lubelski - Hrebenne. Tam na nawierzchni dróg występuje zajeżdżone błoto pośniegowe.

Także drogi wojewódzkie są przejezdne, ale – jak poinformował dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie – niemal na wszystkich występuje cienka warstwa zajeżdżonego śniegu i błoto pośniegowe.

"Sprzęt pracuje na okrągło, ale z uwagi na intensywne opady śniegu po prostu nie nadążamy. Po przejechaniu sprzętu, po pół godzinie znów jest biało" - powiedział.

O trudnych warunkach jazdy ostrzega kierowców policja i apeluje o ostrożność i uwagę.

"Od godziny 6 rano do południa w regionie wydarzyło się około 60 kolizji. To dużo więcej niż zwykle, bo przeciętnie przez cały dzień kolizji zdarza się około 40" – powiedziała podkomisarz Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

"Jest ślisko, trzeba jechać wolniej, bo wolniej to znaczy bezpieczniej i koniecznie zachować większą odległość od pojazdu jadącego przed nami" – dodała Kamola.